Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

DIÁR Z MS: CR7 forever

Je neuveriteľné, čo tento chlapík dokáže. Akoby ho vybrali z počítačovej hry a vrazili do reality. Vyzerá trochu umelo a je bezchybný. Takmer nikdy sa nemýli.

17.06.2018 14:32
Portugalskí futbalisti, Cristiano Ronaldo Foto: ,
Portugalskí futbalisti ďakujú fanúšikom po remíze so Španielskom.
debata

Cristianovi Ronaldovi opäť leží futbalový svet pri nohách. Všetky najväčšie a najrenomovanejšie médiá sa predháňajú, aký super prívlastok vymyslieť kapitánovi portugalského mužstva.

Génius. Monštrum. Mesiáš. Marťan. Nezabudol som na niečo?

Som najmä rád, že je Portugalčan, vravel po zápase so Španielskom tréner Fernando Santos. Je neuveriteľne odolný. Fyzicky i mentálne. Pred priamym kopom v závere šlágra so Španielskom vyžarovala z neho maximálna koncentrácia. Nepohol sa mu ani sval na tvári a nedal na sebe vidieť ani náznak nervozity či pochybností. Rozbehol sa, loptu napálil po dráhe, akoby ju vypočítal japonský kompjuter a – zachránil Portugalsko.

Cristiano opäť rozbalil svoju veľkú šou. Posunul svoje osobné maximum. Dal gól na štvrtom šampionáte po sebe. Prvý raz na MS si pripísal hetrik. A sám tvrdil, že podal svoj najlepší výkon zo všetkých doterajších veľkých turnajov. V tridsiatich troch rokoch.

Aj keby už nikdy nekopol do lopty, dosiahol toľko, že má navždy prominentné miesto vo vipke nielen portugalského ale aj svetového futbalu. Jeho chýrna značka CR7 je naveky zapísaná do histórie najpopulárnejšej hry planéty.

Môže ešte niečím vôbec prekvapiť? Azda len šokujúcim prestupom do Paríža Saint Germain, ktorý je vraj na spadnutie…

Dosiahol všetko, o čom môže futbalista snívať. K dokonalosti mu chýba už len titul majstra sveta. Ale ten nikdy od čias Pelého a Maradonu – aj to s veľkou dávkou preháňania – nebol dielom jedného muža.

Ronaldo sa o to isto-iste pokúsi.

Šou Ronalda v Soči Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Fanúšičky Cristiana Ronalda pred zápasom...
debata chyba
Viac na túto tému: #Cristiano Ronaldo #portugalskí futbalisti #Z Ruska píše Michal Zeman