Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sané vraj robil v kabíne zlú krv a povyšoval sa nad spoluhráčov

Horúcou témou v súvislosti so zložením kádra nemeckej futbalovej reprezentácie na blížiace sa majstrovstvá sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) je vynechanie krídelníka anglického Manchestru City Leroya Saného.

11.06.2018 10:58
Leroy Sané Foto: ,
Leroy Sané sa nezmestil do nemeckej nominácie na MS a tam musel jeho obrázok dole aj zo steny Nemeckého futbalového múzea z Dortmunde.
debata (1)

Talentovaný 22-ročný rodák z Essenu zažil na klubovej scéne vydarenú sezónu korunovanú ziskom titulu v Premier League aj trofeje v tamojšom Ligovom pohári. Ani to však nepresvedčilo trénera úradujúcich majstrov sveta Joachima Löwa, aby hráča so senegalskými koreňmi zaradil do konečnej 23-člennej nominácie.

Kormidelník „Nationalelf“ namiesto Saného zobral na šampionát Juliana Brandta z Bayeru Leverkusen. V prospech druhého menovaného bolo údajne niekoľko detailov, Löw to prirovnal k cieľovej fotografii. Rozhodnutie skúseného 58-ročného kouča mnohí považujú za smiešne. Veľkej kritike ho podrobil niekdajší reprezentant Michael Ballack.

„Skutočne za tým nevidím žiadne športové dôvody. Zabudnite na nejakú cieľovú fotografiu. Vzhľadom k pozícii Juliana Brandta to chce veľkú fantáziu, aby ste tomu uverili,“ poznamenal Ballack. Podľa mnohých si však 41-ročný rodák z Görlitzu chcel „zgustúť“ na Löwovi za to, že s ním v roku 2010 prestal počítať.

„O Saném sme sa bavili všetci tréneri. On vie, že je talentovaný a vnáša do hry tempo, aké často nevídame. Ukazuje to najmä v Premier League, ale ak mám byť úprimný, na tréningoch aj v zápasoch mal dosť možností, aby ukázal kvalitu, ktorú predvádza v Anglicku. Bolo to ťažké rozhodnutie – v prospech Brandta, nie proti Sanému. Naozaj to bolo tesné,“ povedal podľa webu theworldgame.sbs­.com.au so 16 gólmi najlepší strelec histórie svetových šampionátov Miroslav Klose, ktorý je jedným z asistentov Joachima Löwa.

Mnohé nemecké médiá priniesli tiež informácie o tom, že kouč „Jogi“ stavil pri skladbe mužstva na dobrú atmosféru, ktorá by mužstvu mohla pomôcť pri obhajobe titulu majstra sveta. Prítomnosť Saného údajne nerobila „dobrú krv“ v mužstve, v prospech konkurentov na jeho post malo zavážiť aj tímovejšie poňatie hry a schopnosť prispôsobiť sa interným pravidlám. Sané sa vraj často povyšoval nad skúsenejších hráčov a na tréningoch odvrával Joachimovi Löwovi, ktorý takéto správanie u hráčov nemá rád.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #nemecká futbalová reprezentácia #Leroy Sané