Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Putin má na MS štyroch favoritov. Od Rusov chce príťažlivú hru a boj do konca

Podľa ruského prezidenta Vladimira Putina sú najväčšími favoritmi blížiacich sa majstrovstiev sveta v Rusku reprezentácie Argentíny, Brazílie, Nemecka a Španielska.

06.06.2018 22:45
Vladimir Putin, Gianni Infantino Foto: ,
September 2017: Ruský prezident Vladimir Putin so šéfom FIFA Giannim Infantinom s trofejou pre víťaza MS.
debata

Od domáceho výberu veľké veci nečaká, chcel by však od neho vidieť pohľadný futbal a bojovnosť.

„Bohužiaľ musím uznať, že ruská reprezentácia v poslednom období nemá najlepšie výsledky,“ povedal Putin v rozhovore pre čínsku televíziu.

„Ale všetci fanúšikovia a milovníci futbalu v Rusku dúfajú, že budú bojovať až do konca a predvedú príťažlivú hru,“ uviedol na adresu národného tímu, ktorý nevyhral už sedem zápasov.

A koho ruský prezident považuje za adeptov na celkové víťazstvo? „To je ťažká otázka,“ reagoval Putin.

„Sú tu juhoamerické tímy – Argentína a Brazília. Na predchádzajúcich šampionátoch sa darilo Nemecku a aj Španielsko hrá nádherný futbal,“ vyhlásil.

Rusko hostí majstrovstvá sveta prvýkrát v histórii. Turnaj odštartuje budúci týždeň vo štvrtok zápasom domáceho výberu so Saudskou Arábiou. Potom sa tím trénera Stanislava Čerčesova stretne s Egyptom a Uruguajom. Finále je na programe 15. júla v Moskve.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #španielski futbalisti #nemeckí futbalisti #ruskí futbalisti #brazílski futbalisti #argentínski futbalisti