Trpký návrat Neuera, Nemci padli s Rakúšanmi. Belgicko - Portugalsko 0:0

Futbalisti Anglicka vyhrali v sobotňajšom prípravnom stretnutí pred MS 2018 nad ďalším účastníkom šampionátu Nigériou 2:1.

02.06.2018 22:13 , aktualizované: 03.06.2018 08:11
Leon Goretzka, Manuel Neuer Foto: ,
Nemeckí futbalisti Leon Goretzka, Niklas Süle a Manuel Neuer po inkasovaní druhého gólu v zápase proti Rakúsku.

V londýnskom Wembley otvoril skóre už v 7. minúte presnou hlavičkou po rohovom kope Gary Cahill a ešte do prestávky zvýšil Harry Kane prízemnou strelou na 2:0. Po zmene strán skorigoval skóre Alex Iwobi z Arsenalu Londýn.

Futbalisti Nemecka prehrali v Klagenfurte s Rakúskom 1:2. Duel sa začal s takmer dvojhodinovým oneskorením pre silný dážď a vietor. Pôvodne sa malo začať o 18.00 h, no úvodný hvizd hlavného rozhodcu zaznel až o 19.43 h.

V bránke hostí sa po dlhej pauze predstavil Manuel Neuer, ktorý vynechal pre zlomeninu nohy takmer celú sezónu a za Nemecko nechytal od októbra 2016. Favorit sa síce ujal vedenia po presnom zásahu Mesuta Özila v 11. minúte, no Rakúšania otočili skóre gólmi Martina Hintereggera a Alessandra Schopfa.

Švédi v Štokholme remizovali s Dánskom 0:0, rovnaký výsledok sa zrodil aj v Bruseli v stretnutí Belgicka s Portugalskom. Za hostí nenastúpil útočník Cristiano Ronaldo.

Island – Nórsko 2:3 (1:1)
Góly: 30. Finnbogason (z 11 m), 70. G. Sigurdsson – 15. Johnsen, 80. King, 85. Sörloth.