Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Messiho individuálne ocenenie nezaujíma. Chcel titul

Útočník argentínskej reprezentácie Lionel Messi už neraz dokázal, že je najlepší futbalista súčasnosti, ale na trofej z majstrovstiev sveta stále čaká.

14.07.2014 10:05
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.
debata (4)

V nedeľu boli „albicelestes“ nesmierne blízko, aby tretíkrát v histórii získali primát zo svetového šampionátu, ale nezvládli finále v brazílskom Riu de Janeiro s Nemcami, prehrali 0:1 po predĺžení a na titul budú musieť čakať minimálne ďalšie štyri roky. Bol to práve kanonier FC Barcelona Messi, kto mohol poslať duel na Maracane do rozstrelu zo značky pokutových kopov, ale jeho priamy kop v úplnom závere predĺženia z približne 30-metrovej vzdialenosti letel vysoko ponad bránku.

Šampionát v Brazílii mal podľa prognóz odborníkov patriť Messimu a hoci ten získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča turnaja, nebol po finále spokojný. Štvornásobný najlepší futbalista na svete štyrmi gólmi potiahol Argentínu k trom víťazstvám v základnej skupine, no vo vyraďovacích bojoch mu zvlhol pušný prach a už ani raz neskóroval. Vo finále patril k najlepším mužom na ihrisku, snažil sa, dostal sa do preňho typických prienikov za obranu súpera s loptou na nohe, pripravil možnosti spoluhráčom, no vytúžený gól v sieti Nemecka z toho napokon ani raz nebol.

„Neskutočne ma mrzí najmä spôsob, akým sme prehrali. Boli sme veľmi blízko k penaltám. Myslím si, že sme si zaslúžili viac, vo finále sme boli trochu lepší ako náš súper,“ vyhlásil 27-ročný výnimočný ostrostrelec, ktorému krátko po finále odovzdali trofej pre najlepšieho hráča podujatia a potom sa už len z tunela vedúceho do kabín prizeral, ako dekorujú Nemcov. „V tejto chvíli ma nezaujíma žiadne individuálne ocenenie. Podstatný bol kolektívny úspech a ten sme nenaplnili,“ doplnil rodák z Rosaria.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Argentína #Lionel Messi #MS vo futbale 2014