Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Messi prekvapil. Všetky svoje trofeje by vymenil za titul majstra sveta

Pre kapitána argentínskych futbalistov Lionela Messiho je nedeľné finále svetového šampionátu proti Nemecku tým najdôležitejším zápasom v živote.

12.07.2014 15:15
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.
debata (2)

Pokojne by vrátil všetky svoje poháre a rekordy, len keď bude môcť na štadióne Maracaná prevziať trofej a zlatú medaliu.

„Vzdal by som sa všetkých svojich rekordov, len aby sme sa stali svetovými šampiónmi. Radšej by som vyhral majstrovstvá sveta ako Zlatú loptu,“ vyhlásil pred finále Messi.

Dvadsaťsedemročný kanonier Barcelony počas svojej hviezdnej kariéry pozbieral už celé množstvo individuálnych a tímových rekordov či trofejí, vrátane štyroch víťazstiev v ankete Zlatá lopta pre najlepšieho hráča sveta. Ale zlato z MS je pre neho viac.

„Pre hráčov je triumf na majstrovstvách sveta tou najväčšou vecou, ktorú môžete dosiahnuť. Je to niečo, o čom snívate ako malý a ten sen trvá stále,“ podotkol Messi.

Ako chutí zlato zo svetového šampionátu, vyzvedal u španielskych spoluhráčov z Barcelony. „Pýtal som sa Xaviho, Iniestu a Piquého, aké je to zdvihnúť nad hlavu tú trofej. Povedali mi, že sa to dá ťažko popísať. Všetci urobíme všetko pre to, aby sa ten náš sen zmenil pre Argentínu v skutočnosť,“ dodal Messi.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Lionel Messi #MS vo futbale 2014 #finále Nemecko - Argentína