Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Maradona motivuje Messiho červeným kobercom

Hviezdny útočník Lionel Messi má o ďalšiu motiváciu navyše doviesť argentínskych futbalistov k titulu svetových šampiónov a napodobniť tak výkon Diega Maradonu z roku 1986.

12.07.2014 13:50
Diego Maradona, Lionel Messi Foto: ,
Diego Maradona a Lionel Messi.
debata (2)

Ak sa mu to podarí, sľúbil mu legendárny kanonier, že pred ním rozvinie červený koberec.

„Ak ma v nedeľu Messi vyrovná a zdvihne nad hlavu trofej pre svetových šampiónov, položím pred neho červený koberec,“ vyhlásil Maradona v televíznej show.

Je presvedčený, že Messi sa môže stať vo finále jazýčkom na váhach. „Bude hráčom, ktorý bude určovať zápas. Len mám strach, že bude na záver šampionátu unavený. Ale myslím, že vie, o čo ide. Ak v nedeľu premárni šancu, bude sa tým najlepším na svete len podobať,“ uviedol Maradona.

Kapitán majstrov sveta z roku 1986 verí, že Argentínčania môžu nadviazať na vtedajšiu finálovú výhru nad Nemcami. „Proti Alžírsku sme videli jedno Nemecko, proti Brazílii potom iné,“ pripomenul Maradona rozdielne výkony nemeckého tímu vo vyraďovacej fáze.

„Všetci sme čakali, že vo finále bude Brazília. Argentínčania jednoducho musia vyhrať. Reprezentujeme kontinent a nemôžeme si dovoliť nechať vyhrať Európanov v Južnej Amerike,“ dodal päťdesiattriročný Maradona.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #finále #Argentína #Lionel Messi #Diego Maradona #MS vo futbale 2014