Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Maradonu očarila Kostarika, ktorej hráči sa bavia futbalom

Bývalý argentínsky futbalista Diego Maradona obdivoval nebojácny výkon Kostariky v piatkovom zápase proti Taliansku na majstrovstvách sveta v brazílskom meste Recife.

22.06.2014 16:25
Junior Diaz, fanúšikovia Kostariky Foto: ,
Hráč Kostariky Junior Diaz sa zdraví s fanúšikmi po výhre 1:0 nad Talianskom.
debata

Niekdajší útočník, ktorý za národný výber skóroval dovedna 34-krát, uviedol, že víťazstvo stredoamerického štátu nad „azúrovou“ squadrou 1:0 je podľa neho jedno z najväčších prekvapení na XX. MS v Brazílii. „Rovnako ako Čile, aj Kostarika vyhrala prvé dva zápasy v Brazílii vo veľkom štýle,“ napísal v stĺpčeku pre The Times of India bývalý skvelý kanonier. „Kostaričania sa nebáli svojich úvodných súperov. Ich stratégia bola osviežujúca. K protivníkom dostupovali s veľkou rýchlosťou. Chceli sa baviť futbalom a tým si získali na svoju stranu aj fanúšikov,“ uviedol Maradona.

Prvé prekvapenie Kostaričania predviedli už v prvom vystúpení na ‚mundiale‘, keď zdolali favorizovaný Uruguaj 3:1. „Pripomína mi to Kamerun, ktorý v roku 1990 na MS v Taliansku vyhral skupinu pred tímami ako Argentína, Rumunsko a Sovietsky zväz. Rozdiel je v tom, že vtedy hrali Afričania defenzívne, niekedy až deštruktívne, jednoducho chceli ubrániť víťazstvo. Filozofia Kostariky je odlišná, preto sa mi ich úspech páči viac,“ napísal Argentínčan. Kostarika si výhrami nad Uruguajom a Talianskom zabezpečila postup medzi 16 najlepších výberov na turnaji.

Taliansko ešte môže z D-skupiny postúpiť, no v záverečnom stretnutí proti Uruguaju musí získať aspoň bod. „Hra Talianska proti Kostarike vyzerala organizovane, ale chýbal jej väčší pohyb a elán. Obrana sa dostala niekoľkokrát pod tlak. Prehra znamená, že potrebujú aspoň remízu. Zápas Talianska s Uruguajom bude vzrušujúci,“ uviedol v stĺpčeku Maradona.

Kostariku čaká v treťom stretnutí v základnej skupine v stredu Anglicko, pre ktoré to bude posledné vystúpenie na šampionáte.

debata chyba
Viac na túto tému: #Diego Maradona #MS vo futbale 2014 #futbalová reprezentácia Kostariky