Francúzi poľahky zdolali Honduras. Benzema strelil dva góly

Futbalisti Francúzska zvíťazili nad hráčmi Hondurasu 3:0 v nedeľňajšom zápase E-skupiny na XX. majstrovstvách sveta v brazílskom meste Porto Alegre.

15.06.2014 23:01
Mathieu Valbuena, Karim Benzema Foto:
Francúzska radosť.

Úvodný gól na Estádio Beira-Rio strelil v 45. min z pokutového kopu Karim Benzema, keď potrestal faul Wilsona Palaciosa na Paula Pogbu. Rozhodca Ricci navyše Palaciosa po druhej žltej a následnej červenej karte vylúčil.

Tri minúty po zmene strán skórovali Francúzi druhýkrát – vlastný gól si dal brankár Hondurasu Noel Valladares, po strele Benzemu do žrde sa od neho lopta odrazila za bránkovú čiaru. Víťazstvo krajiny „galského kohúta“ spečatil v 72. min svojím druhým gólom Benzema.

Francúzi sa po víťazstve dostali na čelo tabuľkového poradia „éčka“ pred Švajčiarov, ktorí v nedeľu zdolali Ekvádorčanov 2:1.

Druhý gól Karima Benzemu

E-skupina:

Francúzsko – Honduras 3:0 (1:0)
Góly: 45. a 72. Benzema (prvý z pok. kopu), 48. Valladares (vlastný), ŽK: 7. Evra, 28. Pogba, 45. Cabaye – 28. W. Palacios, 53. Ó. García, 83. L. Garrido, ČK: 43. W. Palacios (Honduras) po druhej ŽK, rozhodovali: Ricci – De Carvalho, Van Gasse (všetci Braz.)
Francúzsko: Lloris – Debuchy, Varane, Sakho, Evra – Pogba (57. M. Sissoko), Cabaye (65. Mavuba), Matuidi – Valbuena (78. Giroud), Benzema, Griezmann
Honduras: Valladares – Beckeles, Bernárdez (46. O. Chávez), Figueroa, Izaguirre – Najar (58. Claros), L. Garrido, W. Palacios, R. Espinoza – Bengtson (46. Ó. García), Costly

Francúzi boli od úvodného výkopu duelu aktívnejší, z čoho rezultovali fauly hráčov Hondurasu. V úvodnej polovici prvej časti hry visel gól v sieti Hondurasu dvakrát visel na vlásku, Matuidi aj Griezmann opečiatkovali brvno súperovej bránky. V 24. min Benzema hlavičkoval po centri Valbuenu nad svätyňu súpera. Kľúčovým momentom prvého polčasu bol faul Palaciosa na Pogbu v 43. min, po ktorom nasledovalo vylúčenie honduraského stredopoliara a Benzemov premenený pokutový kop – 1:0.

Tri minúty po zmene strán upokojil Francúzov druhý gól. Benzema síce loptu do bránky nedostal, ale pomohol mu brankár Valladares, od ktorého sa lopta odrazila za čiaru a zverenci trénera Didiera Deschampsa vyhrávali 2:0. V 55. min mal veľkú šancu opäť útočník Realu Madrid Benzema, tentoraz v súboji s gólmanom Hondurasu neuspel. O deväť minút neskôr nepremenil na gól strelu z výhodnej pozície Matuidi, ale v 72. min sa Francúzi dočkali tretí raz – aktívny Benzema prudkou strelou zvnútra šestnástky upravil skóre na konečných 3:0.

Viac na túto tému: #Francúzsko #honduras