Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Výsledkový zmätok

Nepýtajte sa futbalistov a ich trénerov, ako sa cítia, keď prehrajú vyhratý zápas v poslednej sekunde. Čo vám môžu neboráci povedať? Je to naozaj na šľaktrafenie. Vravia o závere ako z najhoršieho sna. Malej športovej tragédii. Táto prehra bolí, smútil brankár Mucha.

16.06.2010 07:41
Martin Škrtel Foto:
Sklamaný Martin Škrtel.
debata (16)

Každá prehra aspoň trochu bolí. A niekedy aj remíza. Slováci stratili historické víťazstvo na šampionáte v posledných sekundách. Otrepané komentátorské klišé vraví: zaplatili daň za neskúsenosť. Možno by som bral, keby proti ním stáli Taliani. Tým by však Nový Zéland takú habaďúru sotva vyparatil. Slovenským súperom bol prinajmenšom rovnako neskúsený tím. Bol zo zápasu ešte rozklepanejší ako oni.

Futbal nemá logiku, hovoril s obľubou klasik. Ale má aj svoje zákonitosti a pravidlá. Slováci príliš skoro začali byť pasívni. Keď mali súpera na lopatkách, nedorazili ho, nevyužili ďalšie šance. V závere neudržali loptu od svojej bránky, hoci im Novozélanďania krátko pred gólom pohrozili…

Záver ponúkol paradoxnú situáciu. Akoby sa jeden jediný zápas skončil tromi výsledkami. Ak by práve vtedy niekto vstúpil do hľadiska, asi by mal z toho galimatiáš. Slováci sa tvárili, akoby prehrali. Novozélanďania oslavovali ako víťazi. A na tabuli svietila realita. Remíza. Žiaľ.

16 debata chyba