Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slováci sa odreagovali v golfovom klube, nálada v tíme sa zlepšila

Slovenskí futbaloví reprezentanti si stredajšie slnečné popoludnie v juhoafrickej Pretórii spestrili návštevou golfového klubu Country Club Pretoria. Zverencov hlavného trénera Vladimíra Weissa st. privítal vo veľmi peknom areáli v štvrti Waterkloof veľvyslanec SR v Juhoafrickej republike Ladislav Straka. Ten im zablahoželal k výkonu v utorňajšom stretnutí základnej F-skupiny MS 2010 proti Novému Zélandu (1:1) a v krátkosti neskôr pred slávnostným obedom priblížil Slovensko domácim pozvaným hosťom.

16.06.2010 15:44
Róbert Vittek Foto:
Futbalista Robert Vittek si zahral golf v Pretoria Country Clube.
debata (15)

„Sme pyšní a hrdí, že ste tu. Zorganizovali sme toto stretnutie pre vás, aby ste sa v Juhoafrickej republike cítili aspoň trochu doma,“ povedal smerom k slovenským futbalistom Ladislav Straka. Na jeho slová neskôr nadviazal aj hlavný kouč Slovenska Vladimír Weiss: „Včera sa nám stala malá športová tragédia, ale ja týmto chlacom verím a som presvedčený, že majú na to, aby v ďalších dvoch zápasoch uspeli. Chcem, aby sa moji hráči navzájom rešpektovali a aby sa navzájom milovali. Tak, ako ja vždy hovorím, že milujem ich.“

Ešte pred obedom si reprezentanti SR na odpalisku vyskúšali niekoľko úderov. Medzi najlepších golfistov určite patrili Martin Jakubko, Marek Hamšík, Martin Škrtel či člen realizačného tímu Stanislav Varga, na ktorom bolo vidieť hernú prax. Najväčší progres dosiahol pravdepodobne Zdeno Štrba, ktorý síce pri prvom pokuse úplne minul loptičku, no postupne sa zlepšoval a na záver mu to už lietalo ďaleko i presne.

Africká hudobná skupina v slovenských dresoch... Foto: SITA
Africká hudobná skupina Africká hudobná skupina v slovenských dresoch víta slovenskú futbalovú reprezentáciu, ktorá si prišla zahrať golf v Pretoria Country Clube.

„Škoda, že ma teraz z toho tak bolí chrbát,“ zasmial sa defenzívny stredopoliar slovenskej reprezentácie. Aj na ňom už bolo vidieť, že nešťastný záver z utorňajšieho duelu sa Slováci snažia hodiť za hlavu a už myslia najmä na blížiaci sa súboj s Paraguajom. V kategórii tých, ktorým golf príliš nešiel, bol napríklad Miroslav Stoch. „Myslel som si, že je to jednoduchší šport, no je to oveľa náročnejšie,“ povedal rýchlonohý krídelník tureckého Fenerbahce Istanbul.

Stopér anglického FC Liverpool Martin Škrtel priznal, že zo športu pre gentlemanov má zatiaľ zmiešané pocity. „Párkrát som to už skúšal v Rusku alebo počas sústredenia v Piešťanoch. Neviem však povedať, či by som sa chcel tomu venovať aj naďalej,“ vyhlásil Škrtel. Ku príjemnej atmosfére prispievala aj štvorčlenná skupina miestnych hudobníkov, ktorá svojimi rytmami potešila všetkých návštevníkov klubu.

Medzi futbalistami vládla v Country Club Pretoria dobrá nálada, hráči aj členovia realizačného tímu uvítali v príjemnom počasí takéto spestrenie programu. V ich hlavách ešte pochopiteľne rezonoval nezvládnutý záver duelu s Novým Zélandom, no všetci si uvedomovali, že 93. minútu už nevrátia a musia sa pozerať ďalej. Postupovú situáciu majú naďalej vo svojich rukách a už čoskoro ich čakajú veľmi náročné zápasy proti Paraguaju a Taliansku.

Zľava: Veľvyslanec Slovenskej republiky v...
Africká hudobná skupina v slovenských dresoch...
+4Slovenská futbalová reprezentácia si zahrala...
15 debata chyba