Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Urobil by to Slovák v Taliansku? A čo pán v okuliaroch vedľa Calzonu? Známe mená sa vrátili k slovám o nepriateľoch

EURO 2024 vyvrcholí v nedeľu, kedy je na programe finále medzi Španielskom a Anglickom. Pre slovenský výber sa európsky šampionát skončil v posledný júnový deň po prehre s Angličanmi.

11.07.2024 08:12
Francesco Calzona Foto:
Francesco Calzona počas dramatického zápasu proti Anglicku.
debata (37)

Slovenskí futbalisti splnili cieľ, ktorí si stanovili pred turnajom. Postúpili zo skupiny, popritom získali skalp silného Belgicka a aj proti Anglicku neboli ďaleko k senzácii.

Dojem zo šampionátu však trocha skazil taliansky tréner na slovenskej lavičke Francesco Calzona. Ten si po návrate z Nemecka zobral slovo počas tlačovej konferencie a skritizoval svojich odporcov.

Medzi nimi boli napríklad Róbert Vittek, Ján Mucha, Ladislav Borbéry či „najznámejšia futbalová rodina na Slovensku“, čím myslel staršieho a mladšieho Vladimíra Weissa.

weiss slovan Čítajte viac Weiss vracia úder: Ak by Mak neskóroval, Calzona už nie je na lavičke Slovenska. Nech neuráža ľudí, ktorí urobili pre náš futbal viac ako on

Prvý z menovaných „nepriateľov“ sa ku Calzonovým slovám vrátil v relácii Futbalový magazín. "Som trochu rozčarovaný z toho, čo som počul.

Naša „kritika“ bola smerovaná k výberu trénera, ktorý nebol štandardný, myslím si, že to všetci vieme.

O mne tvrdil, že som sa tešil z vypadnutia Slovenska, čo naozaj nie je pravda. Mal by trocha ubrať zo svojho ega.

Po svojom úspechu si narobil veľa nepriateľov. Neviem si predstaviť, že by Slovák ohováral Talianov. My sme niečo pre Slovensko urobili," nechal sa počuť bývalý kanonier Norimbergu či Lille.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzona je taliansky mág, Capello a Guardiola v jednej osobe, my len šašovia. Mal by sa za kritiku poďakovať

Aj bývalý reprezentant Marián Zeman považuje Calzonové slová smerom k „neprajníkom“ za zbytočné. "Musel vedieť, že to bude mať ťažké.

Keď začínal pri Slovensku, nikdy predtým neviedol A-mužstvo. Bývalí hráči majú právo na svoj názor a on to musí rešpektovať," dodal Zeman s tým, že taliansky tréner tím pozdvihol.

Futbalový expert Vladimír Koník vidí problém aj pri šéfovi Slovenského futbalového zväzu.

Ladislav Borbély Čítajte viac Borbély reaguje: Calzona sa správal ako najväčší inkvizítor. Dokonca určil nepriateľov slovenského futbalu

Ján Kováčik, ktorý po celý čas stojí na Calzonovej strane, vraj pri Calzonových slovách „strčil hlavu do piesku“.

"Mrzí ma, že pri Calzonovi sedí pán v okuliaroch, ktorý sa nezastane ľudí, ktorí nemálo spravili pre slovenský futbal.

Ak je tu podľa Calzonu desať ľudí, ktorí škodia, tak veľmi rád by som do tej skupiny patril, lebo ide o ľudí, ktorí tu niečo znamenajú a niečo vykonali pre slovenský futbal," povedal Koník.

Česko futbal ME 2024 Čítajte viac Najnudnejší tím Eura. Kruté vysvedčenie pre Čechov, ich biedne výkony kritizovali Američania
37 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Vittek #EURO 2024 #marián zeman #Francesco Calzona