Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Otec sa prepil do hrobu, brata zachránil pred drogami. Prečo to Ronaldo už nezabalí? Má ešte jednu veľkú motiváciu

EURO mu vôbec nevyšlo, naopak, bol označovaný za najväčšie sklamanie v portugalskom tíme. Cristiano Ronaldo ani po vyradení Portugalska z európskeho šampionátu nepomýšľa na odchod. Odkiaľ pochádza obrovská motivácia 39-ročnej futbalovej ikony?

11.07.2024 05:42
Cristiano Ronaldo Foto:
Cristiano Ronaldo.
debata (3)

Podľa Cristianovej matky má naňho veľký vplyv smutný príbeh jeho zosnulého otca. Keď mala dnešná superhviezda 20 rokov, otec José Diniz zomrel ako 52-ročný. Veľký podiel na tom mal alkohol.

"Prepil sa až do hrobu, z čoho bol Cristiano zničený,“ povedala pred niekoľkými dňami Ronaldova matka Maria Dolores pre škótske noviny Daily Record.

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty vraj vždy ponúkal otcovi pomoc, Ronaldo už v šestnástich rokoch zarábal najlepšie z chudobnej rodiny. Jeho otec však odmietal ponuky na liečenie.

Väčší úspech mal s bratom Hugom Aveirom, ktorý bol od neho o desať rokov starší. Pre problémy s drogami musel ísť na odvykačku, všetky náklady uhradil Ronaldo – dnes sa bratovi opäť darí.

Cristiano Ronaldo Čítajte viac S Ronaldom to bolo ako na nepodarenom kastingu, z reprezentácie ho ženú už aj vlastní. CR7 však spomína číslo 250

Ronaldovi teda bolo jasné, že sa vydá úplne inou cestou. "Cristiano videl, čo alkohol a drogy dokážu urobiť s ľuďmi okolo neho, a to je jeden z dôvodov, prečo sa stal takým, akým je dnes.

To, čo sa stalo, vysvetľuje, prečo nemá žiadne zlozvyky. Nefajčí a nepije,“ tvrdí jeho mama.

Aj on však má svoju drogu. „Jeho závislosťou je futbal,“ hovorí mama. Či je táto závislosť zdravá, to sa ešte len uvidí.

Bývalá hviezda Chelsea Adrian Mutu má ďalšie vysvetlenie pre Ronaldovu nekončiacu kariéru.

Pepé Ronaldo Čítajte viac Dojímavý moment matadorov. Ronaldo zadržal slzy a utešoval súpútnika. Sme ako bratia, odkázal

„Jeho skutočná motivácia? Chce si zahrať v oficiálnom zápase spolu so svojím synom. Preto ešte nekončí,“ povedal Rumun pre portál iamsport.

Cristiano Junior má 14 rokov a hrá v mládežníckych tímoch klubu Papi Al-Nassr v Saudskej Arábii.

„Pre Ronalda je jednoduchšie realizovať svoj sen tam. V európskom klube by to bolo ťažšie uskutočniteľné, no v Arábii to nie je nereálne,“ myslí si Mutu.

Obaja už teraz majú lepší vzťah otca a syna, ako mal kedysi Ronaldo. Duo otec-syn na profesionálnej úrovni by bolo novinkou – ale pri Ronaldovi sa to zdá byť všetko, len nie nemožné.

Futbalové hviezdy na ME a ich atraktívne priateľky Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda, o to lepšie výkony na ihrisku....
3 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #Cristiano Ronaldo #Portugalsko #ME 2024