Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Obavy o zdravie kapitána Španielska. O finále ho mohol pripraviť zákrok člena ochranky

Bezprostredná radosť z postupu do finále Eura narušil španielskym futbalistom neposlušný fanúšik, ktorý vybehol na trávnik a so svojimi idolmi si robil jednu selfie za druhou. Kvôli tomuto "dobrákovi" prišlo k veľmi nepríjemnému momentu.

10.07.2024 06:20
Alvaro Morata Foto:
Alvaro Morata mal po víťaznom semifinále plnú hlavu starostí.
debata (2)

Pri najhoršom možnom scenári môže dychtivosť fanúšika vyradiť kapitána španielskej reprezentácie Alvara Moratu z finálového zápasu na majstrovstvách Európy.

Španieli oslavovali semifinálové víťazstvo 2:1 nad Francúzskom u jednej z bránok, keď do početnej skupiny vtrhol priaznivec vo svetlomodrom tričku. V pravej ruke držal mobil a je možné, že celú svoju akciu z tribún naživo prenášal na sociálnych sieťach.

Jordan Pickford Čítajte viac Anglicko ženie za veľkým snom brankár, ktorému sa diváci zbierali na plat do vedra. Šesták by mu najradšej vylepil

Logicky po ňom vyštartovala ochranka, hlavne muži v žltých vestách. „Pozerali sme na nich, že majú normálne kolíky,“ glosoval situáciu v štúdiu ČT bývalý reprezentant Michal Kadlec.

Lenže proti fanúšikovi zakročili tiež členovia usporiadateľskej služby v bielych tričkách s čiernymi rukávmi. No a jeden z nich neudržal stabilitu. „Mal tenisky a možno preto sa mu šmykla noha,“ odhadol Kadlec. Každopádne svojim „zákrokom“ narazil priamo do vedľa stojaceho kapitána Španielska Moratu.

31-ročný kanonier s číslom 7 sa ihneď chytil za pravé koleno a z trávnika odkríval. „Dúfame, že to nie je nič vážne, počkáme do stredy. Morata je najlepší kapitán, akého môžeme mať. Potrebujeme ho na ihrisku aj mimo neho,“ skonštatoval tréner Luis de la Fuente.

Nešlo o jediný incident s fanúšikom, ktorý poznamenal utorňajšie semifinále. Výtržník sa objavil na trávniku aj na prelome 57. a 58. minúty. A splnil svoj zámer v podobe fotky s francúzskou hviezdou Kylianom Mbappém. Hlavný rozhodca Slavko Vinčič zápas prerušil, fanúšika sa po chvíli zmocnili organizátori.

weiss slovan Čítajte viac Weiss vracia úder: Ak by Mak neskóroval, Calzona už nie je na lavičke Slovenska. Nech neuráža ľudí, ktorí urobili pre náš futbal viac ako on

Lenže pozápasový incident môže mať dlhodobejšie následky. Morata sa od člena ochranky dočkal snáď tisícky ospravedlnení, ihrisko opustil po svojich. „Lekári národného tímu však po prvotnom vyšetrení nevylúčili vážne zranenie,“ informovala Marca.

Finále sa hrá už v nedeľu v Berlíne a Španielsko sa v ňom stretne buď s Anglickom, alebo Holandskom. Či do súboja o titul zasiahne aj Morata sa ešte len uvidí. Skúsený útočník už skôr ohlásil, že po turnaji možno ukončí reprezentačnú kariéru.

Futbalové hviezdy na ME a ich atraktívne priateľky Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda, o to lepšie výkony na ihrisku....
2 debata chyba
Viac na túto tému: #ME vo futbale 2024