Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Yamal vbehol bočnými dvermi a vypol zvuk La Marseillaise z reproduktorov. Mbappé? Úplne z formy. Svet reaguje na výhru Španielov

Prečítajte si reakcie svetových médií na výhru Španielska nad Francúzskom 2:1 v semifinále futbalových ME v Nemecku:

10.07.2024 00:14
španielsko Foto:
Radosť futbalistov Španielska po postupe do finále EURO 2024.
debata

ESPN (USA): "Lamine Yamal bol katalyzátorom, ale táto zdanlivo prehliadaná zbierka hráčov Španielska sa zhromaždila a spojila sa do impozantného, ​​všestranného tímu. A teraz sú potenciálne 90 minút od štvrtého titulu majstra Európy.

Čo sa týka Francúzska, bude ľutovať premárnené šance a neúspešných hráčov, pretože počas celého turnaja naozaj nikdy nevyzeralo dobre. Kylian Mbappé bol jednoznačne mimo formy.

BBC (Veľká Británia): "Lamine Yamal sa stal najmladším strelcom v histórii ME, keď Španielsko porazilo Francúzsko v napínavom súboji o postup do finále EURO 2024.

Po tom, čo skóroval Kolo Muani a Francúzom zabezpečil skoré vedenie, Yamal zaútočil úžasným úderom spoza šestnástky a zapísal svoje meno do knihy rekordov tým, že skóroval vo veku 16 rokov a 362 dní."

Yamal Mbappé Čítajte viac Obrat Španielov a zápis do histórie. Sú prvým tímom, ktorý na ME vyhral šesť zápasov za sebou

Marca (Španielsko): "Španielsko sa v utorok dostalo do finále majstrovstiev Európy víťazstvom 2:1 nad Francúzskom, pričom 16-ročný Lamine Yamal sa stal najmladším strelcom na veľkom turnaji.

Francúzsko sa dostalo skoro do vedenia, keď Randal Kolo Muani hlavičkoval po centri Kyliana Mbappého, ktorý hral bez masky, ale potom skórovali Yamal a Olmo. Španielsko, ktoré túži po rekordnom štvrtom titule majstra Európy, si v nedeľu v Berlíne zahrá vo finále s Anglickom alebo Holandskom."

Le Figaro (Francúzsko): „To je všetko, je koniec. Vyradili sme Belgicko i Portugalsko, ale v semifinále sme nestačili na Španielsko. 16-ročný zázrak Lamine Yamal, zvolený za hráča zápasu, a Dani Olmo odpovedali na úvodný zásah Kolo Muaniho. Zaslúžené víťazstvo Španielska, v utorok večer bolo jednoducho lepšie.“

iDnes.cz (Česko): "Futbalové majstrovstvá Európy poznajú prvého finalistu. Španieli zvládli aj šieste stretnutie na turnaji, v semifinále si poradili s Francúzskom, ktoré poslal do vedenia Kolo Muani.

Obrat na 2:1 zariadili šestnásťročný rekordér Yamal a strelec víťazného gólu Olmo. V nedeľu sa zverenci kouča de la Fuenteho stretnú vo finále s lepším z dvojice Anglicka – Holandsko."

slovensko rozhodca hnev Čítajte viac S Kaneom či bez neho? Anglicko pred magickou nocou rieši dilemu. Problémom je aj kontroverzný rozhodca

Przeglad Sportowy (Poľsko): "Chvíľu sme verili, že kľúč k úplnej premene a úspechu Francúzov môže vážiť okolo 100 gramov – maska Mbappého. Radosť však trvala len chvíľu a do večierku cez bočné dvere vtrhol 16-ročný chlapec a vypol zvuk La Marseillaise z reproduktorov.

Po festivale nudy sme sa konečne dočkali skvelej polovice na Euro 2024. A výsledok, na ktorý sme čakali – futbal vyhral."

Bild (Nemecko): "Štart snov pre Francúzsko, ale vysnívaný cieľ pre Španielsko. Toto semifinále ME bolo veľkolepé!

Štvrťfinálový premožiteľ Nemecka zo Španielska vyradilo z turnaja aj Francúzsko, vyhralo 2:1 a prebojovalo sa do finále v nedeľu (14. júla o 21:00) v Berlíne. Prvýkrát po dvanástich rokoch je „Furia Roja“ vo finále veľkého turnaja."

Football Italia (Taliansko): "Španielov v úvode vystrašil gól Kolo Muaniho, ale výborne zareagovali po zásahoch Yamala a Olma. Oba tímy urobili zmeny, keďže Le Normand a Carvajal boli suspendovaní a Pedri zranený.

„Les Bleus“ sa vrátil Rabiot, ale prekvapujúco chýbal v základe Griezmann. Ďalším šokom bolo, že Mbappé sa rozhodol hrať bez ochrannej masky po tom, ale ku gólu mu to nepomohlo."

Krásna slovenská moderátorka Simona Leskovská Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Podľa viacerých patrí medzi najkrajšie ženy na...
debata chyba
Viac na túto tému: #semifinále #ohlasy médií #EURO 2024 #ME 2024 vo futbale