Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Asi má nejaký problém, cíti sa byť ženou, strieľa Nemec do vlastných radov. UEFA vraj musí konať

Robert Andrich môže byť so svojou poslednou sezónou spokojný. V drese Leverkusenu získal bundesligový titul majstra a svojimi výkonmi si vypýtal miesto aj v nemeckom tíme na EURO 2024.

08.07.2024 18:28
Robert Andrich Foto:
Robert Andrich nastúpil proti Španielom s ružovými vlasmi.
debata (5)

Počas prvých štyroch zápasov bol dôležitou súčasťou domácich v skupine aj osemfinále. Do štvrťfinálového zápasu proti Španielsku ho tréner Nagelsmann poslal na trávnik až v priebehu hry.

29-ročný hráč na seba strhol pozornosť svojim účesom, hlavu mu zdobili vlasy ružovej farby. To sa však nepáčilo bývalému brankárovi Arsenalu Jensovi Lehmannovi.

Ten po vypadnutí Nemcov nešetril kritikou, terčom jeho slov bol aj Andrich. Bývalý reprezentant, známy svojimi kvalitami, ale i skratmi, školáckymi chybami a ostrým jazykom, sa v rozhovore pre nemecké médiá ani nepokúšal zakryť svoje znechutenie.

„Dnes treba byť veľmi opatrní, lebo sa môžeme ľahko začať cítiť ako žena a podobne. Treba byť tolerantný, ale podla mňa je to v reprezentácii, ktorá hrá na najvyššej úrovni, už trocha cez čiaru,“ uľavil si Lehmann.

Toni Kroos Čítajte viac Ostré slová Toniho Kroosa k migrantom: V Nemecku žiť nechcem, dcéru by som von nepustil

"Najprv mal blond vlasy, teraz má ružové. Čo nám tým chce povedať? Má problémy so svojou osobnosťou a takto to dáva najavo?

Ako jeho spoluhráčovi by mi to prišlo veľmi čudné a myslím si, že aj tréner (Nagelsmann) to nepovažuje za správne."

54-ročný člen neporazeného tímu Arsenalu zo sezóny 2003/2004 tvrdí, že Únia európskych futbalových zväzov by podobné prejavy mala zakázať a potrestať.

„Očakávam, že UEFA zakáže ružové vlasy. Môže to zmiasť hráčov. Ružová farba žiari, na futbalovom ihrisku je to strašne otravné,“ dodal Lehmann.

Najdivokejšie účesy futbalistov Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Niektorí futbalisti nepútajú pozornosť iba...
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #účes #EURO 2024 #Jens Lehmann #Robert Andrich