Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ostré slová Toniho Kroosa k migrantom: V Nemecku žiť nechcem, dcéru by som von nepustil

V piatok bojoval o postup do semifinále majstrovstiev Európy. No po prehre 1:2 so Španielskom na turnaji skončilo a s ním aj kariéra Toniho Kroosa. Ikona nemeckého futbalu následne prekvapila tvrdými vyjadreniami k svojej vlasti.

07.07.2024 17:06
Toni Kroos Foto:
Toni Kroos vyjadril svoj názor ohľadom migrantov v Nemecku.
debata (248)

Otvoril totiž háklivú otázku príliš veľkého počtu migrantov v krajine. „Nemecko už nie je tou krajinou, ako bolo pred desiatimi rokmi. A to kvôli masovej migrácii. Otázka masovej migrácie sa tu stala príliš nekontrolovanou,“ vyhlásil Kroos v podcaste televíznej spoločnosti ZDF.

Práve pred desiatimi rokmi Kroos Nemecko opustil, keď prestúpil z Bayernu Mníchov do Realu Madrid, a do svojej rodnej krajiny sa neplánuje vrátiť ani po skončení kariéry.

Marc Cucurella Čítajte viac Petícia za opakovanie zápasu Nemcov so Španielmi. Vinník kontroverznej ruky prvýkrát prehovoril

„Jasné, problémy sú všade. Ale tu je naozaj veľa ľudí a moc problémov,“ doplnil svoje slová 34-ročný stredopoliar s tým, že migrantov je potrebné rozlišovať.

„Pokiaľ ich nedokážete odlíšiť od tých, ktorí pre nás nie sú dobrí, bude to nakoniec ťažké. Potom bude postoj Nemcov tiež stále rozdelený,“ myslí si Kroos, ktorý sa v júni rozlúčil s Realom Madrid ziskom trofeje v Lige majstrov.

Cristiano Ronaldo Čítajte viac S Ronaldom to bolo ako na nepodarenom kastingu, z reprezentácie ho ženú už aj vlastní. CR7 však spomína číslo 250

Teraz ikona nemeckého futbalu končí tak klubovú, ako aj reprezentačnú kariéru. S rodinou chce ale zostať v Španielsku, kde žije od roku 2014.

„Keď to teraz porovnám so Španielskom… Mám napríklad sedemročnú dcéru, a až bude staršia, keď bude mať 13, 14 alebo 15 rokov, a niekto sa ma spýtal: ‚Nechal by si dcéru vonku o jedenástej večer v Španielsku alebo vo veľkom nemeckom meste?‘ Potom si myslím, že by som viac inklinoval k Španielsku,“ vysvetlil Kroos, ktorý má s manželkou Jessicou tri deti.

Christian Karembeu a Adriana Sklenaříková Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Istý čas vo futbale neexistoval známejší pár....
248 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #migrácia #Toni Kroos