Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

To je hanba, žasol aj legendárny Terry. Britská televízia zosmiešnila Ronalda, Portugalčan sa však smial ako posledný

Keď bežala 105. minúta osemfinálového zápasu EURO 2024 medzi Portugalskom a Slovinskom, Cristiano Ronaldo zabrnkal na nervy svojej krajine nepremenenou penaltou.

05.07.2024 17:52
Cristiano Ronaldo Foto:
Cristiano Ronaldo (v strede) na tréningu pred zápasom proti Francúzsku.
debata (2)

Na účet portugalskej ikony, ktorá sa po neúspešnom pokuse rozplakala, sa škodoradostne zabávala aj britská televízna stanica BBC, ktorá platí za jedno z najprofesio­nálnejších médií na svete.

Nevie sa, čo k tomu dramaturgov či grafikov prenosu viedlo, no pri opakovanom zázname nepremeneného pokutového kopu bývalej hviezde Realu Madrid skomolili meno.

Z Cristiana Ronalda sa stal Misstiano Penaldo, čo v angličtine znamená jasnú narážku na nepremenený pokutový kop. To ale patrí skôr do kategórie internetových meme žartíkov, nie do priameho prenosu.

„Žart“ nebol prijatý dobre na britských ostrovoch ani v zahraničí, takmer všetci to vnímali ako „podpásovku“ či vtip pod úroveň televízie formátu BBC.

Ozval sa aj legendárny anglický stopér John Terry, ktorý v drese Chelsea dlhé roky bránil Ronalda počas jeho pôsobenia v Manchestri United. „BBC, toto je hanba,“ napísal na sociálnej sieti. Príspevok neskôr vymazal.

No aj tu platilo, že kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie. V tomto prípade to bol CR7, ktorý svoje zlyhanie v predĺžení napravil pri penaltovom rozstrele.

V ňom bolo úspešnejšie Portugalsko, ktoré dnes večer čaká súboj proti neobľúbenému súperovi z Francúzska.

Krásna slovenská moderátorka Simona Leskovská Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Podľa viacerých patrí medzi najkrajšie ženy na...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Cristiano Ronaldo #BBC #John Terry #posmech #EURO 2024