Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Angličan, ktorý s futbalom začínal v United a končil v Pohroní, hovorí, že Slovensko miloval. Kane a spol. sa vraj nemajú čoho báť

James Weir, bývalý spoluhráč Luka Shawa, ktorý nedávno ukončil svoju hráčsku kariéru na Slovensku, bude "zdrvený", ak Anglicko prehrá nedeľňajší zápas na EURO 2024, píše portál The Independent a zároveň prináša príbeh hráča, ktorý ukončil kariéru na Slovensku.

29.06.2024 16:18
James Weir Foto: ,
Angličan James Weir v drese FK Pohronie (vľavo).
debata

Píše, že nedeľný zápas proti Slovensku bude obzvlášť zaujímavý pre bývalého anglického mládežníckeho reprezentanta Weira, ktorý vo februári ukončil kariéru vo veku 28 rokov.

Keď sa futbalista z akadémie Manchestru United presťahoval na Slovensko, aby sa v roku 2020 pripojil k FK Pohronie, zdvihol vraj obočie, ale bola to vraj šanca reštartovať kariéru poznačenú množstvom zranení.

„Klub sa zachraňoval,“ povedal Weir pre tlačovú agentúru PA. „Išiel som tam, darilo sa mi, pomohol som ich udržať a potom som tam podpísal zmluvu na jeden rok. Miloval som to tam. Je to malé mesto, úplne iné ako Anglicko,“ opisuje pri príležitosti osemfinálového duelu Žiar nad Hronom.

Marek Hamšík Čítajte viac Budeme aj trpieť, s tým rátame, tvrdí Hamšík, ktorý čaká na futbalový zázrak

„Hľadali sme cestu, ako by som sa mohol vrátiť k futbalu, dostať sa do kondície a myslím si, že kontinentálny typ mi vyhovuje viac. Je to trochu technickejšie. Intenzita, samozrejme, nie je rovnaká ako v Anglicku, no sústreďujú sa na technickú stránku veci,“ hodnotí slovenskú futbalovú ligu.

Pre hráča, ktorý debutoval v Premier League za United proti Arsenalu v roku 2016, bol vraj prestup na Slovensko kultúrnym šokom, no na čas strávený v Pohroní spomína rád.

Euro 2024 Soccer Czech Republic Turkey Čítajte viac Obyčajný retro futbal so zombie trénerom! Futbalový kritik so slovenským pôvodom poriadne naložil Čechom

„Myslím si, že v defenzíve boli vždy celkom dobrí. V minulosti mali (Martina) Škrtela. Teraz majú Milana Škriniara, ktorý bol z toho istého mesta, v ktorom som hrával, a to sa volalo Žiar nad Hronom. Je pre nich talizmanom,“ vysvetľuje pre The Independent.

„Potom tam sú Dávid Strelec a Juraj Kucka, ktorí boli v Slovane Bratislava. Dobrí hráči, samozrejme, dobrí na túto ligu. Slováci budú dobre zorganizovaní, budú mať nejakých technických hráčov, ale budeme hrať našu hru, naozaj by sme sa nemali čoho obávať.“

debata chyba
Viac na túto tému: #James Weir