Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Uzatvoria remízovú dohodu? Na zápas Slovákov reagujú aj stávkové kancelárie. Nič nemorálne, tvrdí bývalý reprezentant

Do osemfinále EURO 2024 postúpia okrem prvých dvoch tímov v skupinách aj štyri zo šiestich reprezentácii na tretích miestach. To otvára priestor na špekulácie, obzvlášť v mimoriadne zamotanej E-skupine, v ktorej bojujú aj Slováci.

25.06.2024 08:02 , aktualizované: 08:16
Martin Dúbravka, Milan Škriniar Foto:
Martin Dúbravka s Milanom Škriniarom počas prehratého zápasu proti Ukrajine.
debata (33)

Po dvoch odohratých zápasoch majú Rumunsko, Belgicko, Slovensko i Ukrajina na konte tri body.

Ak sa zoberie do úvahy skóre a vývoj v ďalších skupinách, v prípade stredajšej remízy medzi Slovákmi a Rumunmi by postup neušiel ani jednému z nich.

Rumunsko vedie skupinu so skóre 3:2, nasledujú Belgičania (2:1), Slováci (2:2) a posledná Ukrajina (2:4). V prípade remízy by Rumuni skončili prví alebo druhí, Slováci tretí.

Luxembursko šport futbal ME2024 kval. J-skupina Slovensko Mohlo by Vás zaujímať EURO 2024: Všetko o ME vo futbale na jednom mieste

Zverenci Francesca Calzonu by tak mali štyri body a kladné skóre, čo sú podmienky, ktoré by na 99% mali zaručovať postup do vyraďovacej fázy.

Ich stredajší súper však hovorí o túžbe po troch bodoch. "Musíme hrať na víťazstvo.

Do zápasu nejdeme s tým, či nám bude stačiť remíza. Vôbec nechcem kalkulovať, musíme hrať svoju hru a ísť za víťazstvom," vyhlásil rumunský tréner Edward Iordanescu.

"Tréner nás tlačí do toho, aby sme hrali na výhru, nech nastúpime proti komukoľvek. Ak by do konca zápasu zostávalo desať minút, stav by bol nerozhodný a vedeli by ste, že v takom prípade, postúpite, bolo by to možno iné.

stanislav šesták, róbert vittek Čítajte viac Urazení hráči po triumfe mlčali. Viac bolo iba narodenie syna, tvrdil Weiss

Ale hrať od začiatku na remízu je veľmi zradné. Do zápasu pôjdeme s tým, že chceme vyhrať a pokúsiť sa ukončiť skupinu na prvom mieste," podotkol slovenský kúzelník zo stredu poľa Stanislav Lobotka.

Exituje aj možnosť, že v prípade bláznivých výsledkov v iných skupinách by sa situácia zmenila. No v stredu už budú Slováci s Rumunmi vedieť, ako to dopadlo a koľko bodov potrebujú na postup ďalej.

Na situáciu reagovali aj stávkové kancelárie. Na remízu Slovenska s Rumunskom spadol kurz na hranicu okolo 2,1:1. Na výhru jedného či druhého sa pohybuje okolo hodnoty 3:1.

Nicolae Stanciu Čítajte viac Veľkohubý drzáň s patentom na pravdu. Rumunov proti Slovákom potiahne diamant, čo dostal do úzkych aj Halepovú

Bývalý rumunský reprezentant sa nechal počuť, že hra na zisk bodu zo strany oboch tímov by nebola žiadnym morálnym prešľapom.

"Nemyslím si, že by bolo nemorálne remizovať so Slovákmi. Obaja potrebujú bod, ani jeden nechce prehrať. Určite budú obaja súperi dobre brániť s cieľom neinkasovať.

Opakujem, nevidím na tom nič zlé. Ako divák chcete vidieť na ihrisku možno niečo iné, ale ako futbalista pred sebou vidíte jasný cieľ," uviedol pre web sport.ro Adrian Cristea, ktorý reprezentačný dres Rumunska obliekol desaťkrát.

Zápas Slovensko - Ukrajina v obrazoch Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Najkrajšie momentky zo zápasu Slovensko -...
33 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #futbal #Rumunsko #stávková kancelária #EURO 2024 #skupina E