Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slováci? Naisto postúpia! Podľa predpovede môžu pomýšľať dokonca na megaúspech

Ako to býva na veľkých - futbalových či hokejových - turnajoch zvykom, predchádzajú im rôzne predikcie. Kto postúpi do vyraďovacej fázy? Kto bude nový šampión?

20.06.2024 13:19
slovensko, me 2024 Foto:
Radosť slovenských reprezentantov po triumfe nad Belgickom.
debata (15)

Experti i fanúšikovia si kladú zakaždým v podstate rovnaké otázky. Prebiehajúce Euro nie je výnimkou.

Aj pred ním prichádzali zo všetkých kútov kontinentu rôzne predpovede. Pre Slovákov neboli lichotivé. Ani zďaleka.

Zverencom Francesca Calzonu nedávali experti veľké šance. Skôr ich pasovali do pozície outsidera skupiny. Napokon, predurčoval ich k tomu aj rebríček Medzinárodnej futbalovej federácie, v ktorom sú v konkurencii Belgicka, Ukrajiny a Rumunska najnižšie.

Luxembursko šport futbal ME2024 kval. J-skupina Slovensko Mohlo by Vás zaujímať EURO 2024: Všetko o ME vo futbale na jednom mieste

Po prvých dueloch na turnaji je však všetko inak. Aspoň podľa superpočítača. Najnovšie dáta spoločnosti Opta totiž uvádzajú, že partia okolo kapitána Milana Škiniara môže mať smelé ambície.

Predikcie od Opty odhadujú pravdepodobnosť každého výsledku na základe stávkového trhu a ukazovateľov z databázy Stats Perform.

Model následne zohľadňuje silu tímov, zvyšok turnaja simuluje 40-tisíc krát. Na základe toho potom vytvára možný obraz o tom, kam by to každé mužstvo mohlo na ME dotiahnuť.

No a ako to teda vyzerá s ambíciami Slovákov?

Ladislav Borbély Čítajte viac Rumuni nám Ukrajincov poriadne zmobilizovali, upozorňuje Borbély. Náš piatkový súper má voči vlastnej krajine dlh

Superpočítač tvrdí, že v E-skupine obsadia po tom, ako senzačne zdolali Belgicko (1:0), druhé miesto (s viac ako 29-percentnou istotou).

To, že skupinu ovládnu, predikuje na 36,5 percenta. Viac dáva len Rumunom (viac ako 39 percent), ktorí si suverénne poradili s Ukrajincami (3:0).

Slováci zároveň nebudú chýbať na 85 percent v osemfinále. Dokonca majú solídnu šancu zahrať si aj medzi najlepšou osmičkou (na necelých 28 percent).

A keby sme zašli ešte ďalej, zrejme už do roviny sci-fi, tak na semifinále majú 12-percentý predpoklad. Na to, že si zahrajú vo finále, 2-percentný.

Futbalové hviezdy na ME a ich atraktívne priateľky Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda, o to lepšie výkony na ihrisku....

No a akú šancu im dáva superpočítač na to, že domov privezú zlato?

Pol percenta…

O niečo múdrejší budú fanúšikovia v piatok podvečer, keď sa skončí ich druhý duel na šampionáte. V ňom vyzvú Ukrajinu a zabezpečiť si môžu definitívny postup.

Či s to Slovákom podarí, môžete sledovať v našom online prenose.

Antonín Panenka Čítajte viac Slováci sú silní a bojovní ako medvede. Za penaltu by mi mohli posielať tantiémy, smeje sa legendárny Panenka

© Autorské práva vyhradené

15 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti #ME vo futbale 2024