Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Škandál na Eure: Zabite Srbov, kričali svorne diváci v súboji Chorvátska s Albánskom

Európska futbalová únia (UEFA) chystá tvrdé tresty za škandalózne scény a skandovanie fanúšikov počas zápasu Chorvátska s Albánskom (2:2).

19.06.2024 21:22
Chorvátsko Albánsko pyrotechnika ME vo futbale... Foto:
V zápase medzi Chorvátskom a Srbskom sa okrem antisemitských pokrikov na tribúnach objavili svetlice a iná pyrotechnika.
debata (34)

Ako informoval srbský Kurir, informáciu o začiatku vyšetrovania udalostí na stredajšom zápase B skupiny a tiež za svetlice a ďalšiu pyrotechniku na tribúnach štadióna Volksparkstadion v Hamburgu.

Poslednou kvapkou mali byť šokujúce chorály z hrdiel tak chorvátskych, ako aj albánskych fanúšikov, ktoré volali po zabití Srbov a tiež pokrik Srbi na vŕbe. Ide o slogan chorvátskych a bosniackych nacionalistov, ktorý volá po obesení Srbov.

Jamal Musiala a Ilkay Gündogan Čítajte viac Vytriezvenie Maďarov. Dva zápasy, dve prehry a postup v ohrození. Nemci sú v osemfinále

Rýchla reakcia na udalosti v Hamburgu zo strany UEFA aj závažnosť priestupkov a antisemitského správania fanúšikov naznačujú, že tentokrát budú tresty prísne.

Rozhodnutie o trestoch by malo byť známe do konca týždňa. Národných federáciám oboch krajín hrozí vysoká pokuta, ale aj obmedzenie účasti ich fanúšikov na štadiónoch na majstrovstvách Európy v nasledujúcich zápasoch.

Dá sa predpokladať, že na nenávistné prejavy zareaguje aj Futbalový zväz Srbska. Tamojšie médiá opisujú scény z Hamburgu ako šialené a zaslúžia si verejné odsúdenie a trest.

Futbalové hviezdy na ME a ich atraktívne priateľky Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda, o to lepšie výkony na ihrisku....
34 debata chyba
Viac na túto tému: #ME vo futbale 2024