Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Maďarský tréner po prehre: Nie som alibista, som za to zodpovedný. Kritizoval aj hráčov

Tréner maďarských futbalistov Marco Rossi prevzal zodpovednosť za prehru so Švajčiarskom (1:3). No zároveň dodal, že s výnimkou 2-3 hráčov podali všetci výkon pod svoje možnosti.

15.06.2024 21:33
Marco Rossi Foto:
Taliansky tréner maďarského tímu Marco Rossi nemohol byť spokojný s výkonom mužstva v úvodnom súboji na ME.
debata (1)

Maďarsko urobila v zápase množstvo chýb, po ktorých sa obrana dostávala viackrát pod tlak. Po neúspešnom vstupe do turnaja nehľadal Rossi žiadne výhovorky.

„V prvom polčase nás prevýšili, nedokázali sme ich ubrániť na ľavej strane. Druhý polčas bol oveľa lepší, vytvorili sme si aj šance. Ale nevidel som žiadne dobré individuálne výkony, a to mi nesedí. Neospravedlňujem sa, ja som tréner, zodpovednosť je na mne,“ cituje Rossiho web sport365.hu.

Fabian Hürzeler Čítajte viac Kuriozita ako hrom. Mladý tréner sa svojim odchodom postaral o najdrahší prestup v histórii klubu

Maďarský kouč označil za frustrujúce, že inkasované góly prišli z obrovských chýb v defenzíve. Nájsť ich príčinu je podľa Rossiho náročné, pretože za tým, najmä v posledných minútach, môže byť psychický problém alebo fyzická únava.

„Keď sa pozriete na to, že o štyri dni hráme proti Nemecku, asi by si na nás málokto vsadil. Na poslednom európskom šampionáte sme však ukázali, že sa vieme zdvihnúť aj po prehre 3:0. Nakoniec nás od postupu delilo šesť minút. No Nemecko po tom, čo predviedlo v prvom zápase, môžem označiť za najväčšieho favorita turnaja,“ skonštatoval o najbližšom súperovi.

Michel Aebischer Čítajte viac Fondue bolo lepšie ako guláš. Maďari pykali za prespatý prvý polčas, manko už nestiahli

Svoj pohľad na prehru poskytol aj kapitán Maďarov a hviezda FC Liverpool Dominik Szoboszlai. „V prvom polčase sme boli úplne iné mužstvo ako v druhom. Bolo tam veľa chýb, nemôžeme ísť do zápasu s tým, že tri body dostaneme ako darček. Nemôžeme sa báť,“ povedal Szoboszlai.

Vylepšenú tvár môže náš južný sused predviesť v stredu, keď na štadióne v Stuttgarte vyzve domácu reprezentáciu (od 18.00). No v prípade druhej prehry bude pre Maďarsko veľmi náročné pomýšľať na postup zo skupiny.

Najvyšší nárast ceny slovenských reprezentantov Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Vytvorili sme rebríček nárastu/poklesu hodnoty...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #maďarská futbalová reprezentácia #Marco Rossi #Dominik Szoboszlai