Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokrytectvo UEFA. Klubom udeľuje za pyrotechniku pokuty, napriek námietkam ju sama používa

Futbalové majstrovstvá Európy majú za sebou otvárací zápas, ktorý skončil víťazstvom Nemecka nad Škótskom 5:1. Ešte pred úvodným výkopom bol v Mníchove tradičný otvárací ceremoniál.

15.06.2024 13:50
Mníchov ME otvárací ceremoniál Foto:
Počas slávnostného otvorenia šampionátu bolo na štadióne v Mníchove použité veľké množstvo pyrotechniky.
debata

Ten sa okrem rôznych choreografií neobišiel ani bez poriadneho množstva pyrotechniky. A práve jej vnímanie a používanie na štadiónoch vzbudzuje medzi fanúšikmi rozporuplné pocity.

Otváracím ceremoniálom v mníchovskej Allianz Arene sa začal tohtoročný futbalový sviatok. Priaznivci si mohli vychutnať hudobné číslo a tiež poriadne vizuálne predstavenie, o ktoré sa postaral mohutný ohňostroj.

A práve na dvojitý meter v kontexte s používaním pyrotechniky upozorňujú futbalový priaznivci po celom svete. Napriek námietkam mníchovských úradov bolo pri otvorení šampionátu použitých 130 pyrotechnických zariadení, a to vrátane 60 ručných svetlíc.

Joshua Kimmich Čítajte viac Výkon skoro na titul, znie z Nemecka. Takto sme chceli EURO začať, tešil sa kapitán

Samo o sebe by sa nemalo jednať o zásadný problém, ohňostroje boli predsa vymyslené pre akcie takéhoto významu. Na sociálnych sieťach sa však rozprúdila diskusia o tom, že v prípade Európskej futbalovej únie (UEFA) tento počin vyznieva v nie dobrom svetle.

Dohody o tejto téme podnecuje skutočnosť, že v zápasoch európskych klubových súťaží a napríklad aj v nemeckej Bundeslige býva používanie pyrotechniky tvrdo trestané.

UEFA, ktorá zastrešuje európske pohárové súťaže, napríklad v minulom ročníku Ligy majstrov zakázala kvôli používaniu pyrotechniky vstup fanúšikom Bayernu na zápas proti Arsenalu v Londýne.

Jeden z užívateľov sociálnej siete X poukázal aj na fakt, že keby bolo v Bundeslige použitých 130 svetlíc zo strany fanúšikov, dotyčný klub by dostal pokutu 130 000 eur.

Problémom pre priaznivcov je teda pokrytectvo zo strany UEFA. V jednom prípade je pyrotechniky veľmi tvrdo trestaná, v druhom využívaná k ceremoniálom, a to napriek námietkam úradov.

Najvyšší nárast ceny slovenských reprezentantov Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Vytvorili sme rebríček nárastu/poklesu hodnoty...
debata chyba
Viac na túto tému: #UEFA #Mníchov #Allianz Aréna #ME vo futbale 2024