Ten sa okrem rôznych choreografií neobišiel ani bez poriadneho množstva pyrotechniky. A práve jej vnímanie a používanie na štadiónoch vzbudzuje medzi fanúšikmi rozporuplné pocity.
Otváracím ceremoniálom v mníchovskej Allianz Arene sa začal tohtoročný futbalový sviatok. Priaznivci si mohli vychutnať hudobné číslo a tiež poriadne vizuálne predstavenie, o ktoré sa postaral mohutný ohňostroj.
A práve na dvojitý meter v kontexte s používaním pyrotechniky upozorňujú futbalový priaznivci po celom svete. Napriek námietkam mníchovských úradov bolo pri otvorení šampionátu použitých 130 pyrotechnických zariadení, a to vrátane 60 ručných svetlíc.

Samo o sebe by sa nemalo jednať o zásadný problém, ohňostroje boli predsa vymyslené pre akcie takéhoto významu. Na sociálnych sieťach sa však rozprúdila diskusia o tom, že v prípade Európskej futbalovej únie (UEFA) tento počin vyznieva v nie dobrom svetle.
Dohody o tejto téme podnecuje skutočnosť, že v zápasoch európskych klubových súťaží a napríklad aj v nemeckej Bundeslige býva používanie pyrotechniky tvrdo trestané.
UEFA, ktorá zastrešuje európske pohárové súťaže, napríklad v minulom ročníku Ligy majstrov zakázala kvôli používaniu pyrotechniky vstup fanúšikom Bayernu na zápas proti Arsenalu v Londýne.
Jeden z užívateľov sociálnej siete X poukázal aj na fakt, že keby bolo v Bundeslige použitých 130 svetlíc zo strany fanúšikov, dotyčný klub by dostal pokutu 130 000 eur.
Problémom pre priaznivcov je teda pokrytectvo zo strany UEFA. V jednom prípade je pyrotechniky veľmi tvrdo trestaná, v druhom využívaná k ceremoniálom, a to napriek námietkam úradov.