Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rizikový zápas hneď na úvod ME. Obavy z výtržností, čaká sa stret dvoch agresívnych táborov

Nemecká polícia sa obáva vážnych stretov fanúšikov pred nedeľňajším zápasom C skupiny medzi Anglickom a Srbskom na majstrovstvách Európy vo futbale, ktoré sa začínajú v piatok večer.

14.06.2024 11:05
Nemecko polícia bezpečnosť Foto:
Európsky šampionát bude okrem futbalistov náročnou skúškou aj pre nemecké bezpečnostné zložky.
debata

Polícia v Gelsenkirchene bude v pohotovosti. Bezpečnostné zložky majú vážne obavy z pouličných stretov srbských a anglických futbalových fanúšikov.

Podľa Daily Mail nemecká polícia požiadala organizátorov, aby bolo Angličanom počas zápasu podávané iba pivo s nízkym obsahom alkoholu, presnejšie len s jedným percentom, pretože duel so Srbskom je vysoko rizikovým.

Podľa denníka sa na zápase v Gelsenkirchene očakáva viac ako 40-tisíc anglických priaznivcov, srbskú stranu môžu zastupovať do 8-tisíc fanúšikov.

Marek Mintál Čítajte viac ME očami Fantóma: Posledné Euro bol cirkus, bláznovstvo. Slováci sa pobijú o druhé miesto

„Myslím si, že je to veľmi rizikový zápas kvôli ich spoločnej histórii a chuligánom, ktorí sú na oboch stranách. V Srbsku je veľa chuligánov a Angličania sú niekedy obzvlášť agresívni kvôli alkoholu,“ povedal pre Sky News hlavný nemecký vyšetrovateľ Christof Burghardt.

Nemeckí predstavitelia dúfajú, že sa vyhnú podobným incidentom, aké sa stali na predmestí Paríža počas majstrovstiev Európy 2016. Anglická polícia už zdieľala určité informácie s nemeckými úradmi, aby zastavila potenciálnych výtržníkov.

Stanislav Lobotka a Milan Škriniar Čítajte viac Porazenecké reči Calzonu? Akceptujem, ak nepostúpime. Z Taliana môže byť druhý Ramsay

Podľa Sky News bude počas všetkých hracích dní európskeho šampionátu v službe približne 22 000 policajtov, pri práci im bude pomáhať 16 000 zahraničných kolegov.

Okrem toho The Mirror uviedol, že približne 300 špeciálne vyškolených policajtov z Európy vycestuje aj na špeciálne miesto – Medzinárodné centrum policajnej spolupráce v meste Neuss v Nemecku, odkiaľ bude koordinovaný policajný dohľad nad možnými stretmi fanúšikov.

Zaujímavosti o slovenských futbalistoch na ME 2024 Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Slovenskí futbalisti sa na šampionát naladili...
debata chyba
Viac na túto tému: #nemecká futbalová reprezentácia #srbská futbalová reprezentácia #ME vo futbale 2024