Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Toľko Slovákov vo Feyenoorde? To by bolo zaujímavé. Agent naznačil budúcnosť Haraslína a Marcelliho

Majstrovstvá Európy 2024 alias veľký trh s najnovším futbalovým zbožím.

12.06.2024 16:59
Nino Marcelli ŠK Slovan Foto:
Nino Marcelli.
debata

Vrcholný turnaj začína už o dva dni. V piatok večer otvoria turnaj domáci Nemci proti Škótom.

O tri dni neskôr budú v akcii aj Slováci. Zverencov Francesca Calzonu čaká favorit z Belgicka, silná Ukrajina a skvele defenzívne ladené Rumunsko.

Viacerých slovenských reprezentantov čaká po EURO 2024 dôležitý prestup či zmena pôsobiska. Zaradiť sa k nim mohol aj Róbert Mak, ale verejnou kritikou trénera Calzonu sa vyautoval z ME sám.

Zároveň je však prvým známym slovenským menom, ktoré zmenilo pôsobisko. Z FC Sydney, kde mu skončila zmluva, si to namieril na Tehelné pole. So Slovanom podpísal dvojročnú zmluvu.

Ivan Kmotrík a Róbert Mak Čítajte viac Prestup roka do našej ligy. Slovan získal dlhoročnú oporu slovenskej reprezentácie

"V pätnástich som ho vzal zo Slovana do akadémie Manchestru City. Odvtedy sa túlal po svete, aby sa vrátil domov.

Boli tam aj iné ponuky zo Singapuru alebo Saudskej Arábie, ale Robo si chcel obliecť dres Slovana a pomôcť mu doma aj v Európe," povedal pre RTVS agent Jozef Vengloš.

V jeho portfóliu figuruje aj krídelník Lukáš Haraslín. Dvadsaťsedemročná opora Sparty i národného tímu sa pripravuje v Mainzi na zápasy majstrovstiev Európy.

Práve tam ho zastihla dnešná správa, že Spartu opúšťa Brian Priske a stal sa novým koučom Feyenoordu. Nahradil Arneho Slota, ktorý povedie Liverpool.

„Toľko Slovákov vo Feyenoorde? To by bolo zaujímavé,“ reagoval Vengloš s úsmevom na možné spojenie Dávida Hancka, Lea Sauera a Haraslína v Rotterdame.

„Lukáš sa však plne sústredí na EURO. Sú tam záujemcovia z futbalových krajín, ale nateraz má v hlave iba národný tím,“ pokračoval Vengloš.

06. Stanislav Lobotka Čítajte viac Je výborné začať s Belgickom, pokiaľ neprehráme. Keď uspejeme, na Calzonovu nomináciu sa zabudne

Kométou ostatného ročníka je Nino Marcelli. Len prednedávnom (29. mája) oslávil 19. narodeniny.

Podľa najnovšej aktualizácie špecializovaného portálu transfermarkt.de je s hodnotou 3,5 milióna eur najhodnotnejším hráčom Niké ligy.

„Tá čiastka sa môže reálne pohybovať okolo týchto čísiel,“ naznačil Vengloš možnú prestupovú sumu za klenot Slovana.

Nateraz to však vyzerá, že minimálne jeden ročník ešte v Slovane potiahne.

"Ninovi výrazne pomohla táto sezóna. Aj tréner Slovana Vladimír Weiss st. mu umne dávkoval minúty. Potrebuje ešte jednu sezónu, aby hrával pravidelne a ideálne aj v európskych súťažiach.

Pomôže to jemu aj Slovanu. Ponuky sú stále, musíme byť rozvážni a neuponáhľať to. Stále je ešte mladý," doplnil Vengloš.

Zaujímavosti o slovenských futbalistoch na ME 2024 Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Slovenskí futbalisti sa na šampionát naladili...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lukáš Haraslín #Nino Marcelli