Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Má ten chlapec vôbec slovenský pas? Na ME ide len desať tínedžerov, nechýba Hamšíkov dedič, ktorý nadchol Čechov

Na majstrovstvách Európy vo futbale sa v kádroch 24 reprezentačných výberov nachádza len desať hráčov, ktorí sú stále v tínedžerskom veku. Najviac ich do Nemecka priviezli Turci - troch.

11.06.2024 15:43
Leo Sauer Foto: ,
Leo Sauer.
debata (2)

Jedného takéhoto mladíka má v talóne aj tréner slovenského národného tímu Francesco Calzona.

Talian dal v 26-člennej nominácii priestor aj Leovi Sauerovi, 18-ročnému ľavému krídelníkovi, ktorý pôsobí vo Feyenoorde Rotterdam, kde je spoluhráčom podstatne ostrieľanejšieho Dávida Hancka.

Sauer má dosiaľ v najcennejšom drese na konte dva štarty. Vďaka tomu prvému prekonal rekord Mareka Hamšíka a stal sa najmladším hráčom, ktorý kedy za reprezentáciu v ére samostatnosti nastúpil.

Michal Sadílek Čítajte viac Česi riešia pred Eurom škandál, zväz sa ospravedlňuje fanúšikom. Opora tímu sa nezranila na bicykli

„Je to najžiarivejší talent našich východných susedov. Sauer sa vybral cestou o jedenásť rokov staršieho spoluhráča Stanislava Lobotku a obišiel slovenskú ligu. Šťastie sa vybral hľadať do Holandska,“ píše o Slovákovi český portál isport.cz.

Za Feyenoord odohral v tejto sezóne 288 minút a rozhodne nesklamal.

„Hovorí sa, že práve on by mohol prevziať v národnom tíme opustenú štafetu po hviezdnom Hamšíkovi. Dokáže zahrať na oboch krídlach i v strede poľa,“ dodávajú Česi.

Tí pripomenuli aj hlášku Hancka, ktorý sa stretáva s krajanom každý deň na tréningoch.

futbal reprezentácia Slovensko Čítajte viac Najslabšia skupina na Eure? Tá so Slovenskom. No pozor... Rusi Calzonovu partiu neodpisujú

„Situácie rieši s veľkým sebavedomím, niekedy možno až s prehnaným. Niekedy sa ho pýtam, či má naozaj slovenský pas,“ uviedla opora Feyenoordu.

Podľa Čechov Sauer možno nejaké minúty v Nemecku dostane aj na ihrisku, ale jeho chvíľa príde o čosi neskôr.

„Národný tím sa na neho bude naplno spoliehať až na ďalšom šampionáte,“ tvrdí web.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzona: Sme chudobná reprezentácia, na Slovensko by nestavili ani euro. Výkon proti Walesu na ME stačiť nebude
2 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti #Leo Sauer #ME vo futbale 2024