Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Najslabšia skupina na Eure? Tá so Slovenskom. No pozor... Rusi Calzonovu partiu neodpisujú

Na európskom šampionáte si pre vojenský konflikt na Ukrajine ich futbalisti nezahrajú, no veľký sviatok budú pozorne sledovať na diaľku.

11.06.2024 13:43
futbal reprezentácia Slovensko Foto: ,
Slovenskí futbalisti.
debata (2)

Aj ruských fanúšikov zaujíma, čo sa bude diať počas najbližšieho mesiaca na nemeckých trávnikoch. Tamojšie médiá preto podrobne mapujú, čo turnaju predchádza.

Sovetskij Sport sa pozrel aj na „slovenskú“ E-skupinu. V nej si zobral pod drobnohľad Belgičanov. O nich napísal, že na majstrovstvách Európy má ich silná generácia poslednú šancu na výrazný úspech.

Michal Sadílek Čítajte viac Česi riešia pred Eurom škandál, zväz sa ospravedlňuje fanúšikom. Opora tímu sa nezranila na bicykli

A nezabudol pripomenúť, že pri žrebe záverečného turnaja mali obrovské šťastie.

„Spomedzi favoritov im prialo najviac. Ocitli sa totiž v najslabšej skupine, v spoločnosti Ukrajiny, Rumunska a Slovenska,“ pripomína portál.

„Nie všetko sa však musí vyvíjať tak, ako je dané na papieri,“ dodáva.

Rusi poukazujú na mimoriadnu silu favorita skupiny, vymenúvajú jeho najväčšie individuality na čele s Kevinom de Bruynom či Romeluom Lukakuom.

Nominácia Slovenska na ME 2024 Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Martin Dúbravka
 Post: brankár
 Vek: 35...

Za najzaujímavejšiu konfrontáciu v skupine označujú súboj Belgicka s Ukrajinou, ktorá má vo svojom strede taktiež viacero silných osobností.

„Sú tu však aj ďalší konkurenti Belgicka v boji o prvé miesto. Napríklad také Slovensko. Kvalifikačnou skupinou prešlo s istotou, keď v desiatich dueloch získalo 22 bodov,“ pripomína web silu Calzonovej družiny.

Luxembursko šport futbal ME2024 kval. J-skupina Slovensko Mohlo by Vás zaujímať EURO 2024: Všetko o ME vo futbale na jednom mieste

„Tento tím rozhodne netreba podceňovať,“ dopĺňa.

Ku vzájomnému duelu Belgicka so Slovenskom príde hneď v úvode. Partia okolo kapitána Milana Škriniara vyzve jedného z ašpirantov na titul v pondelok 17. júna.

Dejiskom stretnutia bude Frankfurt, úvodný výkop je naplánovaný na 18.00 a sledovať ho budete môcť aj v našom online prenose.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti #belgickí futbalisti #ME vo futbale 2024