Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Česi riešia pred Eurom škandál, zväz sa ospravedlňuje fanúšikom. Opora tímu sa nezranila na bicykli

V nedeľu ráno zasiahla českých futbalových fanúšikov nepríjemná správa: stredopoliar Michal Sadílek na majstrovstvá Európy s tímom nepocestuje.

11.06.2024 12:30
Michal Sadílek Foto:
Michal Sadílek (uprostred).
debata (2)

Dôvodom mal byť pád z bicykla. Pri ňom mala opora z Twente Enschede utrpieť zranenia, ktoré jej nedovoľovali zúčastniť sa najväčšieho futbalového sviatku roka.

Fakt, že Sadílek na Eure štartovať nebude, zostáva v platnosti. Dôvod je však trochu iný.

Hráč nespadol z bicykla, ako znie v pôvodnom stanovisku Českého futbalového zväzu, ale na povrch vyplávala informácia, že zranenie si privodil po tom, ako mal haváriu počas jazdy na trojkolke.

Michal Sadílek Čítajte viac Rana pre český tím. Po nehode na bicykli prišli o istotu v strede poľa, na EURO možno odídu iba s 25 hráčmi

„Reprezentácia uviedla, že Sadílek spadol počas jazde na bicykli a utrpel tržnú ranu. Práve s touto informáciou vedenie národného tímu pracovalo a následne ju dalo aj médiám,“ uviedol hovorca reprezentácie Petr Šedivý.

„Bola chyba, že národný tím neposkytol úplné informácie, týmto sa médiám a športovým fanúšikom ospravedlňuje­me,“ dodal.

Nominácia Slovenska na ME 2024 Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Martin Dúbravka
 Post: brankár
 Vek: 35...

S tým, že nehoda sa stala počas hráčovho voľného času, ktorý mohol využiť podľa svojho uváženia.

„Neporušil tým žiadne pravidlá ani tímové dohody,“ doplnil Šedivý.

Sadílek má v českej reprezentácii odohraných 24 duelov, strelil v nich jediný gól. Jeho trhová hodnota je podľa portálu transfermarkt.de 8 miliónov eur.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #českí futbalisti #ME vo futbale 2024 #michal sadílek