Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Koho sa oplatí sledovať na ME vo futbale? Prestížny web vybral 50 hráčov, aj jedného Slováka

Prestížny športový web The Athletic vytvorí pred každým veľkým podujatí zoznam futbalistov, ktorých sa oplatí sledovať. A urobil tak aj štyri dni pred štartom majstrovstiev Európy v Nemecku.

10.06.2024 22:00
12. Dávid Hancko Foto: ,
Dávid Hancko sa stal jednou z kľúčových postáv v zostave trénera Francesca Calzonu.
debata

V zozname sa nachádza 50 futbalistov, pričom vybraný je minimálne jeden zástupca z každej z krajín 24 účastníkov šampionátu. „Vyprofilovali sme etablované hviezdy a rastúce talenty a dúfame, že sme dosiahli správnu kombináciu,“ píše The Athletic.

Prekvapením môže byť, že spomedzi hráčov slovenskej reprezentácie nevybral portál niektorého z dvojice najlepších futbalistov posledných dvoch rokov Milana Škriniara či Stanislava Lobotku.

Tejto pocty sa dostalo obrancovi holandského Feyenoordu Rotterdam Dávidovi Hanckovi. „Sledovať Feyenoord znamená sledovať Hancka. Arne Slot premenil rotterdamský klub na jeden z najštýlovejších tímov v Európe a slovenský obranca bol kľúčom k jeho budovaniu,“ napísal The Athletic.

Ivan Kmotrík a Róbert Mak Čítajte viac Prestup roka do našej ligy. Slovan získal dlhoročnú oporu slovenskej reprezentácie

Pri odchovancovi žilinského futbalu skonštatoval, že jeho najväčšou silou je rozmanitosť. „Žiadny hráč nemal v minulej sezóne v holandskej Eredivisie viac úspešných prihrávok – 2 671, čo je takmer o 10 percent viac, ako mal druhý v poradí,“ vypichol web zaujímavý fakt.

V rozšírených štatistikách vynikal aj v tzv. smarterscout, čo je schopnosť prenášania ťažiska hry a driblingu. V tomto hodnotení dosiahol 92 bodov 99, čo z Hancka urobilo opäť jedného z najlepších hráčov v Holandsku.

„Toto hodnotenie je rozhodujúce pre napredovanie jeho tímu pri hre v poli a pre odosielanie lopty do nebezpečných oblastí,“ vysvetlil portál.

futbal reprezentácia Slovensko Čítajte viac Keď Kucka nadával a v Trnave sa pískalo. Slováci sú pri svetle, ktoré videl Škriniar na konci tunela

Vysoké hodnoty u Slováka sú spôsobené aj tým, že Feyenoord má veľmi vysoké percento držania lopty vo svojich ligových stretnutiach.

„Ale hovorí to aj o jeho prirodzených útočných inštinktoch, ktoré si vybudoval ako krajný obranca v mládežníckej akadémii MŠK Žilina,“ píše sa v texte ku Hanckovi.

Pre zaujímavosť, zo slovenskej E skupiny majstrovstiev Európy sa v zozname objavili títo futbalisti. V mužstve Belgicka Johan Bakayoko, Jeremy Doku, Kevin De Bruyne, z Rumunska Radu Dragusin a z výberu posledného súpera na ME z Ukrajiny to boli Arťom Dovbyk a Georgij Sudakov.

Jedenástka hviezd, ktoré na Euro 2024 neuvidíme Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Európsky šampionát 2024 je za dverami, mnoho...
debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Dávid Hancko #ME vo futbale 2024