Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Proti Walesu všetko úplne nevyšlo, Calzona potrebuje udržať optimizmus na uzde

Po San Maríne schytal štyri góly aj Wales. Nezažíva práve obdobie, na ktoré by bol pyšný. Jeho sklamaní hráči nepostúpili na Euro, majú po sezóne, mnohí spoluhráči už dovolenkujú.

10.06.2024 15:20
slovensko futbal reprezentácia ME 2024 Foto: ,
Slovenskí futbalisti predviedli jeden z najlepších výkonov pod vedením trénera Francesca Calzonu.
debata

Bolo vidieť, že ťažšie hľadali motiváciu. Nedali gól ani Gibraltáru. Ale niekoľko z nich hrá aj v tímoch Premier League a zlomiť ich nebola úplne hračka.

Francesco Calzona v priebehu štyroch dní dosiahol svoje najvyššie víťazstvá so slovenským tímom, ktorý viedol doteraz v osemnástich stretnutiach. V Trnave nastúpilo mužstvo v zložení, v akom vyrukuje aj na šampionáte. Možno to už bola jedenástka na Belgicko.

A možno si Calzona ešte nechal nejaký patrón v talóne. Súboj s ostrovanmi bola generálka na Euro, ale mužstvo ho chcelo odohrať už ako na Eure. Všetko úplne nevyšlo, ale výkon patril medzi najlepšie pod talianskym koučom.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzona: Sme chudobná reprezentácia, na Slovensko by nestavili ani euro. Výkon proti Walesu na ME stačiť nebude

Vysoká výhra trénera potešila, a hoci často rozdáva pochvaly na všetky strany, tváril sa prísne: toto na Eure nebude stačiť. Vie, že teraz potrebuje udržať optimizmus na uzde. Karty sa začnú rozdávať až o niekoľko dní.

Pozitívom je nula na konte inkasovaných gólov a štyri v sieti súpera, čo je bilancia vysoko nad slovenský strelecký priemer (pod Calzonom aj po dvoch posledných vysokých výhrach 1,6 gólu na zápas).

Tak či onak, najúspešnejšia generálka pred veľkým turnajom má pre slovenských reprezentantov význam. Ovplyvňuje náladu, atmosféru, sebavedomie.

Rob Page Čítajte viac Slovákom sme góly darovali sami. Tréner Walesu čelí kritike za vysokú prehru v Trnave

Po jarných zápasoch s Rakúskom a Nórskom, v ktorých za súpermi zaostávali, si pred odletom do Nemecka vybudovali komfortnú pozíciu, z ktorej môžu ťažiť.

Zabudnime na Wales, čaká Belgicko. S týmto súperom Slováci otvoria šampionát najbližší pondelok. Každý tréner i hráč vám zaručene povedia, že najdôležitejšie je vždy najbližšie stretnutie. Tradičné futbalové klišé v tomto prípade stopercentne sedí.

Jedenástka hviezd, ktoré na Euro 2024 neuvidíme Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Európsky šampionát 2024 je za dverami, mnoho...
debata chyba
Viac na túto tému: #Francesco Calzona #slovenská futbalová reprezentáca #ME vo futbale 2024