Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Calzona kritizuje Maka: Ak by som bral ohľad na cestovanie, hrali by iba chalani z Bratislavy. Hovoril o Valjentovi i Čavričovi

Slovenská futbalová reprezentácia dnes odcestovala na prípravný kemp pred majstrovstvami Európy v Nemecku.

31.05.2024 12:33 , aktualizované: 12:37
SR Futbal ME kvalifikácia J Lichtenštajnsko BAX Foto: ,
Francesco Calzona.
debata (24)

Národný tím pod vedením Francesca Calzonu absolvoval krátke stretnutie v Bratislave, počas ktorého taliansky kormidelník vysvetlil širšiu 32-člennú nomináciu na kemp v Bad Erlachu.

Najväčšiu pozornosť vzbudili absencie Róberta Maka, Aleksandara Čavriča a Martina Valjenta. Najmä smerom ku krídelníkovi, ktorý nedávno skončil v FC Sydney, bol Calzona kritický.

Calzona a Škriniar pred prípravným kempom, celá TB
Video

„Mak urobil chybu. Lebo ak niečo vo futbale nefunguje, má sa to rozobrať s trénerom. Ja som mu bol k dispozícii, dokonca aj tieto tri mesiace od posledného zrazu. Nezavolal mi. Dostal som správu od jeho agenta v pondelok ráno. Po tom, čo som mal vytvorenú nomináciu na kemp a EURO.

Nerád komunikujem s agentom. Rád sa rozprávam priamo a na rovinu s hráčom do tváre. Vždy sa nájde nejaké riešenie. Doteraz bol stále v nominácii. Dokázal som mu dať nejakú dôveru. On riešil veci cez noviny a nie celkom správne," uviedol Calzona na brífingu.

Róbert Mak Francesco Calzona Čítajte viac Calzona mu neodpustil verejnú kritiku. Mak chýba v širšej nominácii na Euro

Mak po marcových prípravných dueloch kritizoval Calzonu za to, že mu doprial v dueloch proti Rakúsku a v Nórsku len sedem minút.

Zároveň sa mu nepáčila komunikácia kouča po tom, čo Mak pricestoval až z ďalekého Sydney.

"Koniec koncov, tréner nepozerá odkiaľ hráč prichádza. Či prichádza reprezentovať z diaľky alebo zblízka. Lebo keby som sa rozhodoval podľa tohto, kto odkiaľ pochádza , stále by hrali hráči z Bratislavy.“

„Ja robím nomináciu. Ja rozhodujem, kto má hrať, koho použijeme. Z pohľadu experta by som mal zobrať papier, povedať si Mak príde 10-tisíc kilometrov, hrá. Bénes príde 3-tisíc kilometrov, nehrá. A tí čo hrajú na Slovensku, posadím ich na tribúnu?“ položil Calzona rečnícku otázku.

Valjent hral v tejto sezóne finále Španielskeho pohára s Mallorcou, ktorá podľahla Athleticu Bilbao 2:4 v jedenástkovom rozstrele po remíze 1:1 v riadnom hracom čase a predĺžení.

"Od septembra bolo jeho rozhodnutie nebyť súčasť reprezentačného tímu. Urobili sme maximum, aby zmenil svoj názor, rozprával som sa s ním aj priamo. Veľmi som chcel, aby prišiel reprezentovať.

V pondelok nakoniec povedal, že to rozhodnutie nemení. Je veľmi úprimný a priamy, zaslúži si rešpekt," povedal Calzona a zároveň odmietol rozprávať o konkrétnych dôvodoch slovenského stopéra.

Francesco Calzona Čítajte viac Nie sme v škôlke. Slovenskí novinári sú na Calzonu mäkkí, Talian nevysvetlil prípady Maka, Weissa ani Valjenta

Čavrič sa mal premiérovo predstaviť v slovenskom národnom tíme v marci, v zápasoch proti Rakúsku (0:2) a v Nórsku (1:1). Pozvánku však odmietol, keďže sa chcel viac udomácniť v novom pôsobisku Kašima Antlers. V japonskom klube je na hosťovaní zo Slovana Bratislava od januára do decembra.

"Neakceptujem hráča, ktorý odmietol reprezentáciu. Táto skupina chodí s veľkou chuťou reprezentovať svoju krajinu. Tí, ktorí nehrávajú, pracujú na tréningoch ešte viac ako tí, ktorí hrávajú.

Ak by som povolal Čavriča namiesto týchto chalanov, neukázal by som im žiadny rešpekt," odpovedal Calzona na dotazy ohľadom hrotového útočníka.

Slováci odohrajú budúci týždeň v stredu prípravný duel proti San Marínu o 18.00 vo Wiener Neustadte. V piatok 7. júna večer ohlásil Calzona konečnú 26-člennú nomináciu na EURO 2024.

Generálkou bude duel v nedeľu 9. júna o 20.45 v Trnave proti Walesu. Následne sa reprezentačný tím 11. júna presunie do Mainzu, ktorý bude jeho základňou pred skupinovými duelmi proti Belgicku, Ukrajine a Rumunsku.

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...

© Autorské práva vyhradené

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Róbert Mak #Martin Valjent #slovenskí futbalisti #Aleksandar Čavrič #ME vo futbale 2024 #francesco clazona