Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Opora Slovana prekvapivo odmietla vrchol svojej kariéry. Na EURO hrať nebude, aj keď dostala pozvánku

na blížiacich sa majstrovstvách Európy vo futbale si po prvýkrát v histórii zahrá aj reprezentácia Gruzínska. V konečnej nominácii na turnaj sa objavili aj mená dvoch hráčov Slovana Bratislava, možnosť ísť do Nemecka však jeden z nich nevyužije.

24.05.2024 11:57
Džaba Kankava Foto:
Džaba Kankava (vpravo) sa rozhodol nevyužiť možnosť zahrať si EURO.
debata

Zatiaľ čo Guram Kašia by si účasť na tohtoročnom futbalovom sviatku nemal nechať ujsť, Džaba Kankava na sociálnej sieti informoval, že reprezentačnú pozvánku nevyužije.

Gruzínci sa na svoj prvý veľký šampionát dostali na úkor Grécka, ktorý vyradili v marcovej finálovej baráži. V skupine F ich na EURO čakajú Turecko, Česko a Portugalsko.

Kankava síce proti Luxembursku a Grécku odohral iba šesť minút, no francúzsky tréner Willy Sagnol ho napriek tomu vybral do konečnej 26-člennej nominácie na EURO.

Marek Hamšík, Francesco Calzona Čítajte viac Futbalisti začali kemp pred Eurom pod vedením Hamšíka. Dali sme Ameriku, môžeme aj Kanadu, odkázal hokejistom

38-ročný stredopoliar slovenského majstra vysvetlil, prečo sa na historickej premiére Gruzínska na turnaji nechce zúčastniť.

"Chcem, aby náš dosiahol v Nemecku najlepší možný výsledok, aby sme to opäť mohli osláviť s našimi fanúšikmi ako po postupe v Tbilisi.

Som rád, že som bol súčasťou tímu v semifinále a finále baráže a tým sa stal súčasťou historického úspechu Gruzínska," napísal na instagrame.

Slovensko futbal reprezentácia Čítajte viac Aká je história Slovenska na EURO 2024?

Už po nich však dospel k dôležitému záveru. "Chcem vám povedať o mojom rozhodnutí, ktoré sa zrodilo po marcových zápasoch, že ak by ma nominovali, na šampionát by som nešiel ako hráč, ale ako obyčajný fanúšik.

Chcem poďakovať trénerskému tímu za marcovú dôveru aj za to, že mi dôverovali aj pri nominácii. Cítim veľkú podporu od tímu aj od fanúšikov," potvrdil svoje rozhodnutie.

Bližšie zatiaľ príčinu odmietnutia reprezentačnej pozvánky nepopísal. Kankava je súčasťou Slovana Bratislava od roku 2021.

Jemu aj jeho reprezentačnému a klubovému kolegovi Kašiovi vyprší zmluva na Tehelnom poli na konci júna, no očakáva sa, že obaja budú nastupovať za belasých aj budúcu sezónu.

Majstrovské oslavy Slovana na Tehelnom poli Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Pozrite si, ako to vyzeralo na Tehelnom poli...
debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #nominácia #ŠK Slovan Bratislava #Gruzínsko #ME 2024 #Džaba Kankava