Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kto si zahrá na záverečnom turnaji EURO 2024 v Nemecku?

Po štvrtý raz v histórii sa na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy predstaví 24 tímov. Kto na turnaj, ktorý od 14. júna do 14. júla hostí Nemecko, postúpil?

15.05.2024 07:54
talianski futbalisti Foto: ,
Futbalisti Talianska obhajujú v Nemecku titul majstra Európy.
debata

Miestenky na najväčší futbalový sviatok roka sa rozdávali v expresne rýchlej kvalifikácii, ktorá trvala presne rok. Už pred ňou bolo jasné, že v hre ich je 23, keďže istotu účasti malo domáce Nemecko.

Do kvalifikačných bojov sa zapojilo 53 krajín kontinentu. Postupový kľúč bol nasledovný: letenky na záverečný turnaj si zabezpečili po dva najlepšie celky z každej z desiatich skupín.

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...

Ich víťazmi sa stali Španielsko, Anglicko, Francúzsko, Turecko, Albánsko, Belgicko, Maďarsko, Dánsko, Rumunsko a Portugalsko.

Doplnili ich tímy z druhých miest: Škótsko, Holandsko, Taliansko, Chorvátsko, Česko, Rakúsko, Srbsko, Slovinsko, Švajčiarsko a Slovensko.

Najväčším suverénom kvalifikácie sa stali futbalisti Portugalska, ktorí ako jediní získali v desiatich dueloch plný počet bodov (dva razy si poradili aj so Slovákmi).

SR Bratislava šport futbal ME2024 J Slovensko Island BAX Čítajte viac Hološko: Bez Maka by už Calzona možno nebol trénerom Slovenska. Ľutujem, že som napísal esemesku Tarkovičovi

Premožiteľa nenašli v kvalifikácii ani Maďari, Rumuni, Belgičania (súperi Slovákov na Eure), Angličania a Francúzi.

O zvyšné tri miestenky do Nemecka sa pobili v baráži. Z nej si postup zabezpečili Gruzínsko, jediný nováčik na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy, Ukrajinci, ďalší vyzývateľ Slovákov na Eure a Poliaci.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Milan Škriniar #slovenskí futbalisti #Francesco Calzona #ME vo futbale 2024