Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Program Slovenska v základnej skupine EURO 2024

Slovenskí futbalisti sa predstavia na záverečnom turnaji majstrovsvtiev Európy po tretí raz v ére samostatnosti. Žreb ich zaradil do E-skupiny, kde sa o postup pobijú s trojicou súperov.

17.05.2024 07:53
Bosna - Slovensko Foto: ,
Slovenskí futbalisti.
debata

Šampionát, ktorý hostí desať nemeckých miest, štartuje 14. júna a potrvá mesiac.

Zverenci Francesca Calzonu vstúpia do turnaja 17. júna a čeliť budú najväčšiemu favoritovi skupiny a jednému z najsilnejších reprezentačných výberov planéty – Belgicku.

Vyzvú ho vo Frankfurte. Úvodný výkop duelu naplánovali organizátori na 18.00.

„Ťažko povedať, či je výhoda začínať proti Belgicku, ktoré je favorit. Necháme sa prekvapiť a uvidíme, ako prídu ostatné mužstvá pripravené,“ uviedol tesne po žrebe Marek Hamšík, bývalý reprezentačný kapitán a dnes manažér národného tímu.

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...

Slováci sa po ostrej previerke proti tretiemu tímu rebríčka FIFA stretnú v mimoriadne dôležitom zápase s Ukrajincami (22. v rebríč­ku FIFA).

Tí sa prebojovali medzi 24 najlepších celkov kontinentu až po súbojoch v baráži. Vzájomný zápas je naplánovaný na 21. júna o 15.00 v Düssel­dorfe.

„Mužstvá z play off majú kvalitu, dve z nich dobre poznáme a videli sme, ako Ukrajina robila Talianom problémy až do poslednej minúty,“ upozornil na náročnosť duelu tréner Calzona.

Jeho zverenci uzatvoria pôsobenie v základnej skupine duelom s Rumunmi. Tým patrí v rankingu FIFA 46. pozícia, Slováci sú o dve priečky nižšie.

Marek Hamšík, Francesco Calzona Čítajte viac Bez Calzonu, no s prvou nomináciou. Slováci sa začínajú pripravovať na futbalovú udalosť roka

„Na prvý pohľad vyrovnaná skupina, šancu na postup majú všetci jej účastníci. Slováci majú dynamických hráčov, ktorí veľa behajú,“ povedal po žrebe Ianis Hagi, stredopoliar Rumunska.

Zápas sa uskutoční opäť vo Frankufurte, stane sa tak 26. júna o 18.00.

Z každej zo skupín postúpia do vyraďovacej fázy po dve najlepšie mužstvá. Tie doplnia v osemfinále štyri najlepšie celky z tretích miest.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti #ukrajinskí futbalisti #belgickí futbalisti #rumunskí futbalisti #ME vo futbale 2024