Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Houston, máme problém. Čechov zradilo pred cestou do Budapešti lietadlo

Česká futbalová reprezentácia musela operatívne zmeniť svoj sobotňajší program, pretože predpoludním nemohla odletieť z Prahy do Budapešti na nedeľňajší zápas osemfinále majstrovstiev Európy proti výberu Holandska. Dôvodom boli technické problémy prenajatého lietadla.

26.06.2021 14:52
Tomáš Souček, Alex Král, českí futbalisti Foto: ,
Ilustračné foto
debata (4)

Stredopoliar Alex Král na twitteri napísal: „Zažil som meškanie letu, presun tiež, dokonca aj zrušenie kvôli koronavírusu. Ale neodletieť kvôli omylom nafúknutej šmýkačke, to je prvýkrát.“

Priložil aj fotografiu na podporu svojich slov. Hovorca českej reprezentácie Petr Šedivý však vyjadrenie futbalistu veľmi rýchlo korigoval. „Za zrušením letu nebola omylom nafúknutá šmýkačke, ale technické problémy so zavretím dverí lietadla,“ povedal novinárom, cituje ho web iDnes.cz

Česi mali do Budapešti odletieť o 10.30 h a v maďarskej metropole mali naplánovaný tréning od 16.30 h. Kouč Jaroslav Šilhavý musel rýchlo improvizovať a Česi si v sobotu zatrénovali v Prahe na Strahove. Na 15.45 h naplánovaná oficiálna tlačová konferencia v dejisku osemfinálového zápasu sa uskutoční až po prílete Čechov do Budapešti.

Pred nedeľou má český tréner Šilhavý o jednu vrásku naviac, v piatok sa mu totiž na tréningu zranil kapitán – stredopoliar Vladimír Darida.

Súboj Holandsko – Česko sa v Budapešti uskutoční v nedeľu 27. mája o 18.00 h, povedie ho ruský rozhodca Sergej Karasiov.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Euro 2020 #českí futbalisti