Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šláger narušil aktivista na padáku, zranil niekoľko ľudí. Greenpeace sa kajá

Protestujúci parašutista ekologickej organizácie Greenpeace, ktorý narušil štart utorkového šlágra futbalových majstrovstiev Európy medzi Francúzskom a Nemeckom (1:0), sa tesne vyhol katastrofe, no zranil dvoch ľudí po tom, ako trafil televízne káble spojené so strechou štadióna.

15.06.2021 23:16 , aktualizované: 16.06.2021 10:09
Germany France Euro 2020 Soccer Foto: ,
Ekologický aktivista na trávniku v Mníchove.
debata (15)

Incident už vyšetruje miestna polícia.

Parašutista sa pokúšal pristáť na trávniku, kde už stáli hráči pripravení na úvodný hvizd, no podarilo sa mu to iba s veľkou ťažkosťou.

Takmer skončil na tribúne medzi divákmi, dokázal sa ešte dostať do vzduchu a dopadnúť relatívne bezpečne na trávniku. Organizátori ho následne vyviedli zo štadióna.

Svojím počínaním však zranil dvoch divákov, ktorých museli ošetriť v nemocnici, citovala britská agentúra PA zo stanoviska Európskej futbalovej únie (UEFA).

„Je nám to nesmierne ľúto,“ uviedol hovorca Greenpeace pre agentúru dpa s tým, že táto akcia „nemala úmysel narušiť zápas, alebo zraniť ľudí“: „Nanešťastie to nevyšlo podľa plánu.“

Zámerom bolo, aby na ihrisko spadla veľká latexová lopta a parašutista pomocou motora odletel. Greenpeace týmto spôsobom chceli protestovať proti automobilke Volkswagen.

Nemecká polícia po incidente zadržala tridsaťosemročného parašutistu z Bádenska-Württemberska a vo veci začala vyšetrovanie pre porušenie nielen trestného, ale aj leteckého zákona.

odkaz
euro 2020, odkaz

„Policajné riaditeľstvo v Mníchove zdôrazňuje, že nerozumie takýmto nezodpovedným činom, ktoré sú veľkým rizikom pre ľudské životy,“ uviedla polícia.

Bavorský premiér Markus Söder oznámil, že zodpovední za incident ponesú následky: „Nie je to žiadny banálny priestupok, sú to zjavné porušenia.“

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
15 debata chyba
Viac na túto tému: #Greenpeace #Euro 2020