Poliaci kritizujú brankára. Môže vraj za Makov gól

Poľské médiá rozoberajú nečakanú prehru so Slovenskom 1:2. Hľadajú dôvody aj vinníkov.

15.06.2021 07:10
Wojciech Szczesny Foto: ,
Brankár Wojciech Szczesny po inkasovanom góle od Slovákov.
debata (15)

Jedným z nich je vraj aj brankár Juventusu Turín Wojciech Szczesny. Taký gól, aký mu dal v 1. polčase Róbert Mak, by vraj nemal dostať.

odkaz
euro 2020, odkaz

Portál sport.pl sa odvoláva aj na britskú televíznu stanicu ITV, pre ktorú Euro 2020 hodnotí Holanďan Nigel de Jong. A ten sa s názorom Poliakov stotožnil.

„Zápas bol predovšetkým o prvom góle. V takejto situácii by sa mal Szczesny chovať inak. Určite by nemal dostať gól k bližšej žrdi. Tréneri na to vždy upozorňujú,“ hodnotil De Jong.

Poliaci pripomínajú, že ich hviezdy brankár vytvoril včera v Petrohrade rovno dva rekordy. Pripísal si prvý brankársky vlastenec na európskych šampionátoch a zároveň aj najrýchlejší vlastenec v zápase na tomto podujatí. Prekonal aj Chorváta Igora Tudora, ktorý si na turnaji 2004 dal vlastný gól v 22. minúte.

Szczesny proti Slovensku ešte o štyri minúty skôr.

Poľské médiá pripomínajú, že ich tím je v náročnej situácii a bude musieť bodovať v oboch zvyšných zápasoch. Už najbližšie 19. júna proti Španielsku.