Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Kde budú hrať Slováci? Po Bilbau vypadne aj Dublin, píšu na ostrovoch

Dublin vypadne zo zoznamu dejísk futbalových ME 2020. Vo štvrtok o tom informovali britské médiá.

22.04.2021 21:49
Bilbao, štadión Foto: ,
Štadión San Mamés v Bilbau ME hostiť nebude.
debata

V hlavnom meste Írska mala slovenská reprezentácia odohrať dva zápasy základnej E-skupiny proti Poľsku (14. júna) a Švédsku (18. júna).

O dejiskách duelov definitívne rozhodne Európska futbalová únia (UEFA) počas piatkovej videokonferencie exekutívy.

Portál BBC Sport uviedol, že Dublin určite príde o tri stretnutia skupinovej fázy ako aj o osemfinálový súboj. Ten by sa mal podľa britskej televízie presunúť na štadión Wembley.

odkaz
euro 2020, odkaz

V Írsku pravdepodobne v júni ešte nepustia divákov na štadión, pričom UEFA požadovala od všetkých usporiadateľských miest garancie, že sa počas zápasov dostanú na tribúny fanúšikovia.

Už v stredu vypadlo zo zoznamu dejísk Bilbao, kde mali Slováci uzavrieť svoje účinkovanie v základnej E-skupine proti domácemu Španielsku.

Úrady v Baskicku dostali od UEFA vyrozumenie, že Bilbao nebude hostiť zápasy šampionátu. S týmto „jednostranným“ rozhodnutím UEFA však regionálne autority a miestny organizačný štáb nesúhlasia a budú žiadať finančné kompenzácie.

SR Futbal MS Kvalifikácia MS2022 H Skupina Čítajte viac Budapešť sľúbila na Eure plný štadión. Dejiská zápasov Slovákov dostali čas

Osem miest už dávnejšie potvrdilo, že na štadión fanúšikov pustí. Mníchov, Rím, Bilbao a Dublin dostali čas do 19. apríla na definitívne vyjadrenie, či a v akej miere povolia divácku účasť. Rím už ju medzičasom schválil.

Španielska futbalová federácia (RFEF) ponúkla ako alternatívne dejisko Sevillu.

Futbaloví fanúšikovia momentálne nemôžu ísť na štadióny nikde v Španielsku, v prípade Sevilly by mali o povolení rozhodnúť regionálne zdravotnícke úrady v Andalúzii.

EURO 2020 odštartuje 11. júna v Ríme, finále sa uskutoční 11. júla na londýnskom štadióne Wembley.

debata chyba
Viac na túto tému: #bilbao #ME 2020 vo futbale #Dublin #slovenskí futbalisti