Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Hamšík: Nebude to zápas medzi Hamšíkom a Balem

"Je to pre nás, hráčov i Slovensko, veľká česť, že sa môžeme predstaviť na tomto turnaji. Chceme si ho užiť. Neprišli sme si sem len tak zahrať, ale pokúsime sa aj niečo dokázať," vyhlásil líder slovenského mužstva Marek Hamšík, ktorý sa včera predstavil v Bordeaux na oficiálnej tlačovej besede pred stretnutím s Walesom.

10.06.2016 21:00
marek hamšík, bordeaux, futbal, slovensko Foto: ,
Marek Hamšík na tréningu v Bordeaux.
debata

Hamšíkovi sa zatiaľ páči atmosféra podujatia, aj prijatie, ktoré zažili vo Francúzsku. „Na náš tréning vo Vichy prišla veľká návšteva, teší nás tento záujem,“ vravel Hamšík.

Podľa neho je B-skupina finálového turnaja, v ktorej sa predstavia slovenskí reprezentanti veľmi vyrovnaná. „Veľkým favoritom je Anglicko. Ďalšie tri tímy sa pobijú o ďalšie postupové priečky. Nemyslím si, že to bude o defenzíve, každé mužstvo ju bude mať dobrú, ale futbal je o góloch a vyhrať môže len ten, kto ich bude strielať. Bude sa útočiť, neočakávam nejakú defenzívnu taktickú bitku. Zápasy sa vyhrávajú otvorenou hrou. Dôležité tiež bude, aby sme hrali s rozumom a nesplašili sa. Budeme veľmi radi, ak sa nám podarí postúpiť zo skupiny,“ pokračoval Hamšík.

V sobotu nastúpia Slováci proti Walesu a najmä média z krajiny nášho súpera stavajú Hamšíka proti najväčšej hviezde súpera Garethovi Balemu, neustále ich porovnávajú. „Gareth patrí medzi najlepších na svete, neporovnávam sa s ním. Tento zápas bude medzi Slovenskom a Walesom, nie medzi Hamšíkom a Balem, musíme sa takto na to pozerať, lebo futbal je tímový šport a rozhodne tímový duch. Na zápas sa veľmi tešíme, už sa nemôžeme dočkať, kedy sa to začne,“ reagoval špílmacher slovenského výberu.

Hamšík sa teší aj z veľkého záujmu Slovákov, ktorí vo veľkom množstve pricestovali do Francúzska. „Som pyšný na to, že toľko slovenských fanúšikov vycestuje za nami a príde nás povzbudiť. Za uplynulé dva roky sme si ich dokázali získať dobrými zápasmi i výsledkami, je teraz medzi nami správna chémia. Odkazujem im, aby si turnaj aj oni užili a vedia, že my na ihrisku odovzdáme všetko,“ obrátil sa na fanúšikov Hamšík.

Tréner Ján Kozák zdôraznil, že je veľmi ťažké si získať fanúšikov. „A my sme si ich získali na svoju stranu, boli s nami v Nemecku na prípravnom stretnutí, plný štadión sa s nami lúčil v Trnave, kde sme v generálke hostili Severné Írsko. Mám informáciu, že 25-tisíc lístkov si kúpili slovenskí priaznivci. To je priemer viac ako osemtisíc na zápas. To je úžasné, veľmi si to vážime. Budeme radi, keď aj my dáme z ihriska impulz divákom a budú spokojní.“

EURO 2016 – Štadióny, na ktorých sa hrá
Paríž Stade de France Nice Marseille Lyon
Lille Saint Étienne Lens Bordeaux Toulouse

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Marek Hamšík #UEFA EURO #majstrovstvá Európy 2016