Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Zlá správa pre Česko. Kapitán Rosický zrejme mimo aj vo štvrťfinále

Česká futbalová reprezentácia sa bude musieť zrejme vo štvrtkovom štvrťfinále majstrovstiev Európy v Poľsku a na Ukrajine opäť zaobísť bez svojho kapitána Tomáša Rosického.

17.06.2012 14:46
Tomáš Rosický Foto:
Tomáš Rosický.
debata (1)

Tridsaťjedenročný stredopoliar anglického Arsenalu Londýn nehral ani v sobotňajšom dueli proti Poľsku (1:0) pre zranenie lýtka. „Je len malá šanca, že budem hrať vo štvrťfinále. Stav lýtka sa v posledných dňoch zlepšil, no keď som chcel v sobotu trénovať, cítil som bolesť,“ povedal Rosický.

Tréner Česka Michal Bílek uviedol, že lekári národného tímu robia všetko, čo je v ich silách, aby dali pražského rodáka do štvrtka do poriadku. Kouč Čechov zároveň vyhlásil, že dôveruje Danielovi Kolářovi, ktorý nahradil Rosického v stretnutí s Poľskom.

„Rosický sa snažil dať dokopy pred zápasom s Poľskom, ale napokon nemohol nastúpiť. Je ťažké povedať, či bude alebo nebude schopný hrať vo štvrťfinále. Dúfame samozrejme, že ho budeme mať k dispozícii. Každý robí všetko možné, aby mu pomohol k návratu. Vieme, že je nenahraditeľný, ale aj Kolář odohral skvelý duel,“ povedal Bílek.

1 debata chyba