Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slovenskí rozhodcovia? Takých som ešte nevidel

Dohrávané stretnutie 8. kola Corgoň ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava (1:1) utvrdilo trénera domácich Vladimira Vermezoviča v názore, že so súčasným kádrom nemôže získať ligový titul.

25.09.2008 16:35
Vladimir Vermezovič Foto:
Vladimir Vermezovič
debata

„Keď som sem prišiel, hovorilo sa jasnou rečou. Ciele najvyššie – titul. Ale toto mužstvo titul vyhrať nemôže. Azda iba Doležaj, Devátý, Kralj a Jelenkovič majú na to, aby vyhrali ligu. A to je veľmi málo. Mentalita mužstva nie je majstrovská. Ak chcete urobiť mužstvo, čo vyhrá ligu, chce to čas. Ten ja nemám, pretože moja zmluva znie na jeden rok. Klub chce byť prvý, ale pôjde to iba veľmi ťažko. Slovan, Žilina, či Košice sú veľmi silní protivníci,“ povedal v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku www.spartak.sk srbský lodivod, ktorého spolu s koučom „belasých“ Ladislavom Peckom vykázal hlavný arbiter Mário Vlk v závere utorkového duelu z lavičky.

Práve na adresu rozhodcov sa po zápase spustila kritika, ktorou nešetril ani Vladimir Vermezovič: „Rozhodca celé stretnutie pískal zvláštne pre obe strany. Netrestal fauly tam, kde bolo treba. V závere neposúdil zákrok na Ďuriša ako nedovolený. Stalo sa to priamo pred nami, musel som na to reagovať. Druhá strana začala vykrikovať rôzne ´vybrané´ slovenské slová. Odpovedal som im v srbskom jazyku. Ja som mal problém s rozhodcom, nie s lavičkou Slovana.“

Štyridsaťpäťročný tréner podobnú situáciu ešte nezažil. „Ale nikdy som ani nevidel takých rozhodcov ako na Slovensku. Vždy idú proti Spartaku. Čo je Spartak nebezpečný, že sa tak deje? Alebo platíme za problémy klubu z predošlých rokov? Nerozumiem tomu. Trénujeme, robíme všetko pre víťazstvo, a potom príde jeden arbiter, čo rozhoduje ako rozhoduje a všetko je preč,“ rozčuľoval sa V. Vermezovič.

Šéf realizačného tímu Spartaka deklaroval, že počas zimného prestupového obdobia sa nebude báť urobiť viacero drastických zmien v kádri. Momentálne však nechcel konkretizovať, koho by v mužstve nechcel. „To sa všetci dozvedia v decembri. Nemali sme čas na dôkladné spoznávanie sa, všetko išlo veľmi rýchlo. Teraz už mám prehľad o slovenskom futbalovom trhu, viem, čo chcem a ktorých hráčov treba vymeniť. Chcem vytvoriť jedno silné a kompaktné mužstvo,“ dodal Vladimir Vermezovič.

debata chyba