Dobehli ho pohárové oslavy? Banská Bystrica obrala Spartak Trnava o všetky body

Pred piatimi dňami sa tešili zo zisku Slovenského pohára, teraz ostali bez bodu. Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v 8. kole nadstavby skupiny o titul s Banskou Bystricou 0:1. Jediný gól stretnutia dal hosťujúci Martin Rymarenko.

06.05.2023 20:18
Martin Rymarenko Foto: ,
O jediný gól v Trnave sa postaral Martin Rymarenko (na snímke vpravo v súboji s Kristánom Koštrnom).

„Andeli“ si tak skomplikovali boj o 3. miesto. Zostávajú síce na bronzovej priečke, no dve kolá pred koncom súťaže už majú pred Podbrezovou a Banskou Bystricou len dvojbodový náskok.

O troch bodoch pre Duklu rozhodla situácia zo 60. minúty, keď tečovaný center Záhumenského nedokázal Štetina v súboji s Martinom Rymarenkom odhlavičkovať, lopta padla na päťke pred útočníka „vojakov“ a ten ju technicky poslal do trnavskej brány.

Trnavčania mali viaceré šance na vyrovnanie, Ristovski však trafil hlavou žrď a neujali sa ani ďalšie pokusy domácich.

8. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – skupina o titul:
FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Gól: 60. Rymarenko. Rozhodovali: Dzivjak – Straka, Jánošík, ŽK: Savvidis – Uhrinčať, Migaľa, Gorosito, 2701 divákov.
Spartak: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša (66. Ristovski), Twardzik – Savvidis – Daniel (46. Azevedo), Bukata (46. Štefánik), Procházka (66. Oseni), Ofori – Taiwo
B. Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Pišoja (66. A. Slávik), Migaľa (66. Depetris), Ľupták, Záhumenský – Faško (90+. Svetlík), Balič (90+. Hanes) – Rymarenko (89. Káčerík)

Skalica nečakane vyhrala v Ružomberku

V skupine o udržanie sa podľahli futbalisti Ružomberka Skalici 1:2. Domáci utrpeli druhú prehru za sebou, mali však už pred stretnutím istotu 7. priečky. Skalica sa posunula v tabuľke na 8. miesto.

V 8. minúte zaskočil domácich skalický stredopoliar Martin Mášik, ktorý ďalekonosným pokusom z 30 m k ľavej žrdi prekonal brankára Tomáša Frühwalda – 0:1.

Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu, po pár sekundách po zmene strán Samuel Šefčík strelou spoza šestnástky vyrovnal. Ružomberská radosť však netrvala dlho, vzápätí na druhej strane sa za obranu Liptákov dostal Jakub Kousal a z tutovky strelil druhý gól Skalice, ktorý sa nakoniec ukázal byť víťazný.

MFK Ružomberok – MFK Skalica 1:2 (0:1)
Góly: 8. Mášik, 48. Kousal – 46. Šefčík. Rozhodovali: Kišš – Hancko, Jekkel, ŽK: Luterán, Selecký, Lavička, Maslo, Fabiš – Fábry, tréner (Majerník), Mášik, Rudzan, 802 divákov.
Ružomberok: Frühwald – Mrva (65. Fabiš), J. Maslo, Malý, Selecký (85. Rakyta) – Zsigmund, Luterán (46. Domonkos) – Šefčík, Chrien, Tučný (46. Gerec) – Kelemen (77. Macejko)
Skalica: Šemrinec – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Morong, Mášik (65. Vlasko), Hollý (69. Černek), Kousal (69. Yao) – Fábry (65. Podhorin), Haša (78. Švec)

Trenčín rozhodol v prvom polčase

Futbalisti AS Trenčín vyhrali na pôde MFK Zemplín Michalovce 2:0. V tabuľke skupiny o udržanie tak poskočili do bezpečnej zóny na desiate miesto – predstihli Zlaté Moravce, ktoré len remizovali s posledným Liptovským Mikulášom 1:1.

Prvý triumf po troch zápasoch zariadili hosťom Samuel Bagin a Lazar Stojsavljevič, ktorý sa gólovo presadili ešte pred prestávkou. Trenčania sa bodovo vyrovnali práve deviatym Michalovciam, ktoré klesli o jednu priečku za Skalicu. Nováčik súťaže zdolal v sobotu šiesty Ružomberok 2:1.

8. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – o udržanie sa:
MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 0:2 (0:2)
Góly: 30. Bagin, 42. Stojsavljevič. Rozhodoval: Marhefka
Michalovce: Száraz – Magda, Volanakis, Marjanovič, Kotula – Vaško (84. Qose), Njie (46. Adekunle) – Pena (84. Slebodník), Jánošík (69. Žofčák), Marcin – Kanu (69. Krivokapič)
Trenčín: Vozinha – Kmeť (86. Praženka), Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Oladoye, Bainovič – Azango, Dos Santos (73. Lavrinčík), Soares (73. Yem) – Kupusovič (89. Okunola)

Liptáci bodovali v druhom zápase za sebou

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v sobotňajšom zápase 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1. Domáci bodovali v druhom zápase za sebou, šancu na udržanie však už nemajú.

Skóre otvoril v 16. minúte brazílsky legionár Stephano Almeida, ktorý poslal hostí do vedenia. Ešte pred prestávkou dokázal odpovedať Rastislav Václavík a ViOn sa tak neodlepil z predposledného miesta, ktoré znamená baráž.

Tréner Ivan Galád nevyriešil situáciu ani trojitým striedaním, ku ktorému pristúpil krátko po prestávke.

8. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – o udržanie:
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (1:1)
Góly: 45. Václavík – 16. Almeida. Rozhodovali: Očenáš – Vass, Kuba, ŽK: Václavík, Nečas, Popovič – Sloboda, Bednár, Pinte, Suľa
Liptovský Mikuláš: Sváček – Diviš, Popovič, Spychka, Nečas – Gerát, Václavik – Bartoš, Voško (78. Jendrišek), Gaži (78. Fadairo) – Laura
ViOn: Lukáč – Suľa, Bednár, Šuvalija (87. Havryliuk), Toml – Múdry (54. Duga), Sloboda (73. Ďubek) – Almeida, Mondek, Pinte (54. Brenkus) – Čerepkai (53. Ikugar)

Výsledky 27. kola II. ligy:
MŠK Považská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 78. Gerebenits. Rozhodovali: Kráľovič – Hrmo, Ferenc, ŽK: Zemko, Slávik (obaja P. Bystrica), 1240 divákov.

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 0:0
Rozhodovali: Kolofík – Čajka, Tůma, ŽK: Matta (Trebišov), 260 divákov.

FK Dubnica – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2 (0:2)
Góly: 62. Babovič – 30. Szolgai, 44. Szabó (z 11 m). Rozhodovali: Mano – Roszbeck, Pacák, ŽK: Matúš, Adamec, Šumilov, Levai (všetci Dubnica), 210 divákov.

MŠK Púchov – FK Humenné 0:2 (0:1)
Góly: 35. Vasiľ, 73. Mateus (z 11 m). Rozhodovali: Parilák – Ralbovský, Lalo, ŽK: Michlík, Biricz, Letenay, Kaufman – Song, ČK: 82. Letenay (Púchov) po druhej ŽK, 265 divákov.

Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Dukla Banská Bystrica #Fortuna liga