V Trenčíne sa body delili, domácich spasil mladý Gajdoš

Futbalisti AS Trenčín remizovali v piatkovom zápase 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy doma s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

28.04.2023 20:11
SR Futbal FL Trenčín Straka tréner nový TNX Foto: ,
Futbalisti AS Trenčín.

Pre hostí to bol prvý bod z uplynulých troch duelov, no už nič nezmenil na tom, že po sezóne zostúpia do II. ligy. Trenčín zostal na 9. mieste o dva body pred Skalicou a o tri pred Zlatými Moravcami, jeho súperi odohrajú svoje zápasy 7. kola až v sobotu.

V úvode duelu si vypracovali dve šance domáci futbalisti, ale Polačeka neprekonali. V 26. minúte udreli hostia, keď sa presadil strelou z diaľky Gerát a v nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil na 2:0 Spyčka, ktorý skóroval z dorážky po rohu.

Trenčanom sa podarilo znížiť štyri minúty po zmene strán vďaka kapitánovi Gajdošovi, vypracovali si aj ďalšie šance, ale vyrovnať sa im dlho nedarilo. V 89. minúte však prišiel faul v pokutovom území a Gajdoš sa z jedenástky postaral o deľbu bodov.

7. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – o udržanie

AS Trenčín – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2 (0:2)
Góly: 49. a 89. Gajdoš (druhý z 11m) – 26. Gerát, 45+2. Spyčka. Rozhodovali: Glova – Štofik, Pacák, ŽK: Gajdoš, Pires, Hollý – Gerát, Laura, Polaček
Trenčín: Kukučka – Yem (69. Kupusovič), Pires, Bagin, Šebeň – Hollý, Lavrinčík (46. Bainovič), Gajdoš – Kmeť, Emeka (90. Praženka) – Soares
Liptovský Mikuláš: Polaček – Popovič, Spychka, Nečas, Diviš – Gerát, Václavik – Laura (88. Fadairo), Staš (88. Voško), Gaži (70. Jendriček) – Bartoš

Viac na túto tému: #AS Trenčín #Liptovský Mikuláš #Fortuna liga