Šou jedného muža. Striedajúci Depetris otočil duel pre Banskú Bystricu. Liptáci majú definitívu

Futbalisti Podbrezovej prehrali v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v derby s Banskou Bystricou 1:2 a na jar s týmto súperom zaknihovali už druhú prehru. V skupine o udržanie sa definitívne rozhodlo o zostupujúcom tíme.

22.04.2023 20:04 , aktualizované: 20:22
David Depetris Foto: ,
Víťazstvo Banskej Bystrice zariadil dvomi gólmi David Depetris.

Futbalisti spod Urpína zvíťazili u rivala po takmer troch rokoch. Domáci futbalisti vyhrali prvý polčas na rohy 10:0 a gól dali zo siedmeho v poradí po centri Grešáka a hlavičke Bartoša.

V druhom polčase mohli hostia vyrovnať po rohovom kope, ale Willwéber mieril do žrde. Na opačnej strane po strele Kabonga vyrazil loptu Hruška a Grešák ju následne poslal do žrde.

Banskobystričania napokon vyrovnali v 78. minúte striedajúcim Depetrisom, ktorý ťažil z chyby Grešáka. Depetris sa postaral aj o obrat, keď exportnou strelou päť minút pred koncom zariadil pre svoj tím tri body.

Skupina o titul:
FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0)
Góly: 39. M. K. Bartoš – 78. a 85. Depetris. ŽK: Balič a Depetris (obaja B. Bystrica). Rozhodovali: Micheľ – Straka, Vass, 2078 divákov.
Podbrezová: Ludha – M. K. Bartoš, Bakaľa, Oravec – Blahút (72. Šikula), Špyrka, Paraj, Grešák (86. Sangare) – Kabongo (61. Kováčik), Ďatko (72. Bariš), Pavúk
Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber (74. Káčerík) – Ľupták – Pišoja (38. Záhumenský), Faško, Balić, A. Slávik (74. Migaľa) – Franko (61. Depetris), Polievka

Zlaté Moravce na dostrel k Skalici

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili v sobotňajšom zápase 6. kola skupiny o udržanie sa na ihrisku MFK Skalica 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 83. minúte striedajúci útočník Kenneth Ikugar.

ViOn je naďalej na predposlednej priečke, no cenným víťazstvom stiahol manko na Skalicu, ktorá je o priečku vyššie, na jeden bod.

Skupina o udržanie sa – 6. kolo:
MFK Skalica – FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)
Gól: 83. Ikugar. Rozhodovali: Smolák – Zemko, Košecký, ŽK: Rudzan, Blažek – Almeida
Skalica: Šemrinec – Krčík, Blažek, Hurtado (74. Podhorín), Rudzan – Nagy, Mášik (87. Černek) – Morong, Vlasko (65. Fábry), Yao (87. Kousal) – Haša (87. Medveď)
Zlaté Moravce: Lukáč – Šuľa, Bednár, Tomi, Čonka – Múdry (88. Suvalija), Sloboda – Almeida, Mondek, Brenkus (60. Pinte) – Čerepkai (74. Ikugar)

Liptáci opustia najvyššiu súťaž

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš opustia po sezóne 2022/2023 Fortuna ligu. Rozhodla o tom ich prehra s MFK Zemplín Michalovce 1:3 v sobotňajšom zápase 6. kola skupiny o udržanie sa. Po nej majú na predposledné Zlaté Moravce nedostižné 14-bodové manko.

Michalovce mali ideálny štart do zápasu, keď po góloch Jánošíka a Magdu viedli od 10. minúty 2:0. Po polhodine hry zvýšil ich náskok Marcin.

Liptáci znížili v 40. minúte gólom Steinhübela, ktorý však napokon iba skorigoval ich 19. prehru v ročníku. Michalovciam patrí v skupine o záchranu priebežná druhá priečka za Ružomberkom.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:3)
Góly: 40. Steinhübel – 2. Jánošík, 10. Magda, 33. Marcin. Rozhodovali: Gemzický – Weiss, Jánošík, ŽK: Pavišič.
Liptovský Mikuláš: Polaček – Diviš (89. Popovic), Tumma, Spyčka, Župa – Gerát (89. Václavík), Pavišič (65. Staš) – Laura, Bartoš (66. Voško), Steinhübel – Jendrišek (65. Gaži)
Michalovce: Száraz – Magda, Marjanovič, Volanakis, Kotula – Qose (63. Begala), Njie (86. Šimamura), Peňa (87. Slebodník)- Jánošík (75. Žofčák), Kanu (63. Issa), Marcin

Výsledky 2. ligy:
FK Dubnica – FC Košice 1:2 (1:1)
Góly: 38. Babovič (z 11 m) – 1. Jakúbek, 52. Jakúbek. Rozhodovali: Ruc – Vorel, Borsányi, ŽK: Rizie – Pačinda, Golikov

MŠK Púchov – KFC Komárno 2:3 (1:1)
Góly: 18. Holiš, 54. Kopičár (z 11 m) – 45+2. Pilný (vlastný), 65. Pastorek, 79. Németh. Rozhodovali: Fúsek – Roszbeck, Juhos, ŽK: Michlík, Kopičár, Moško – Špiriak, Ganbold, Mészáros, ČK: 81. Cséplö (Komárno), 500 divákov

Slavoj Trebišov – FK Humenné 2:1 (2:1)
Góly: 14. Vaľovčin, 30. Begala – 39. Mateus (z 11 m). Rozhodovali: Glova – Pacák, Hrebeňár, ŽK: Bajtoš – Šnurik, 500 divákov

Viac na túto tému: #Dukla Banská Bystrica #David Depetris #Fortuna liga #Železiarne Podbrezová