Trenčín nemal nárok. Ružomberok zničil doma súpera štyrmi gólmi

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie nad AS Trenčín 4:1.

21.04.2023 19:38
SR futbal FL nadstavba 1. kolo Trenčín... Foto: ,
Futbalisti Ružomberka sú jasným lídrom skupiny o udržanie sa.

V 21. minúte otvoril skóre Tomáš Bobček, keď hlavou do siete usmernil priamy kop, ktorý zahrával Alexander Selecký. O sedem minút neskôr brankár AS Michal Kukučka len pred seba vyrazil strelu Mateja Madleňáka a Krištof Domonkos loptu dorazil do siete – 2:0.

V 58. minúte Artur Gajdoš vydareným projektilom od žrde sa postaral o kontaktný gól – 2:1. Od 66. minúte hostia dohrávali zápas bez vylúčeného Philipa Azanga. V 73. minúte. opäť Liptákov do dvojgólového vedenia posunul Štefan Gerec. V poslednej minúte výsledok spečatil Marko Kelemen.

6. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – skupina o udržanie:
MFK Ružomberok – AS Trenčín 4:1 (2:0)
Góly: 21. Bobček, 28. Domonkos, 73. Gerec, 90. Kelemen – 58. Gajdoš. Rozhodovali: Dzivjak, Hancko, Hrmo. ŽK: Zsigmund – Azango, Bagin, Lavrinčík, ČK: 66. Azango (po druhej ŽK), 842 divákov.
Ružomberok: Ťapaj – Mrva (86. Fabiš), Malý, Mojžiš, Selecký – Zsigmund (79. Luterán) – Šefčík (79. Tučný), Domonkos (68. Gerec), Chrien, Madleňák – Bobček (86. Kelemen).
Trenčín: Kukučka (45 +. Vozinha) – Yem (70. Kmeť), Pires, Bagin, Šebeň – Lavrinčík – Azango, Bainovič, Gajdoš (70. dos Santos), Emeka (70. Kupusovič) – Soares (83. Okunola). Ján Svrček