Polievka skóroval, Banská Bystrica vyhrala. Na piate miesto stráca len bod

Futbalisti Dukly Banská Bystrica zvíťazili v 3. kole v skupine o titul vo Fortuna lige nad Podbrezovou 3:1.

01.04.2023 17:17 , aktualizované: 20:10
Róbert Polievka Foto: ,
Reprezentačný útočník Róbert Polievka zaznamenal proti Podbrezovej víťazný gól.

V tabuľke sa Banská Bystrica priblížila na šiestom mieste na rozdiel bodu k svojmu rivalovi, ktorý zostal na piatej priečke. Podbrezová nevyhrala už piaty duel v rade.

Do zostavy Banskej Bystrice sa po takmer dvoch mesiacoch od vážnejšieho zranenia obličky vrátil Michal Faško a Róbert Polievka mu prenechal kapitánske „céčko“.

Pep Guardiola Čítajte viac Čo to stváral? Guardiola v extáze. Do rany mu v eufórii prišli náhradníci súpera

A práve Faško otvoril skóre v 34. minúte, keď po prihrávke Baliča parádne napriahol z 18 m. Následne využil chybu v obrane hostí Polievka a spoza šestnástky medzi dvoch stopérov poslal loptu k žrdi.

Podbrezovčania odpovedali v nadstavenom čase tesne pred prestávkou Pavúkom, ktorý sa v pokutovom území obtočil okolo Uhrinčaťa a pravačkou znížil. V druhom polčase Polievku v úniku vychytal Ludha, ale napokon po rohu Faška sa v päťke v sklze presadil Rymarenko a uzavrel skóre duelu na 3:1.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (2:1)
Góly: 34. M. Faško, 38. Polievka, 83. Rymarenko – 45.+3 Pavúk. Rozhodovali: Dzivjak – E. Weiss, Kuba, ŽK: B. Ľupták – Bakaľa, 2612 divákov.
Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Pišoja, M. Faško (90.+2 Migaľa), B. Ľupták, Balič (90. Depetris), A. Slávik (81. Káčerík) – Rymarenko, Polievka (90. Záhumenský)
Podbrezová: Ludha – Šikula, Bakaľa, Grešák – Blahút (72. Talakov), Bariš, Špyrka, Ďatko – Sangare (46. Kabongo), Paraj (64. Kukoľ, 80. M. Oravec), Pavúk (72. Masaryk)

Ružomberok stratil body v závere, víťazná premiéra Straku

Tréner Ružomberka Peter Struhár po treste od Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) sledoval sobotňajší duel na pôde Michaloviec (2:2) iba z tribúny.

Domáci otvorili skóre stretnutia v 60. minúte, keď sa presadil Lukáš Jánošík. Ružomberčania však potom v priebehu štyroch minút dokázali streliť dva góly, keď striedajúci Samuel Šefčík krátko po príchode na ihrisko presne zamieril z priameho kopu a potom pridal aj svoj druhý presný zásah.

Michalovčania však v úplnom závere vyrovnali na 2:2, keď aj Jánošík zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Hostia vedú skupinu o udržanie sa s deväťbodovým náskokom práve pred Michalovcami.

V druhom súboji skupiny o udržanie sa zažil český tréner František Straka úspešnú premiéru na lavičke AS Trenčín. Jeho tím zvíťazil v Poprade nad posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 2:2 (0:0)
Góly: 60. a 90.+3 Jánošík – 65. a 69. Šefčík. Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Halíček, ŽK: Kanu (Michalovce)
Michalovce: Száraz – Magda, Marjanovič, Ranko, Volanakis – Qose (85. Slebodník), Njie (76. Begala), Kanu (85. Vaško)- Žofčák (46. Jánošík), Marcin, Adekunle (76. Krivokapič)
Ružomberok: Frühwald – Madleňák, Maslo, Mojžiš, Selecký – Zsigmund, Domonkos (64. Luterán) – Gerec (82. Macejko), Chrien, Boďa (64. Šefčík) – Bobček (90.+2 Kelemen)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – AS Trenčín 0:2 (0:0)
Góly: 47. a 64. Bainovič. Rozhodovali: Marhefka – Štrbo, Čajka, ŽK: Václavik – Soares, Yem, Hollý, 221 divákov
Liptovský Mikuláš: Polaček – Popovič, Bedecs, Tumma, Nečas (81. Voško) – Gerát, Bartoš (68. Steinhübel), Václavik (81. Staš), Laura, Gaži (68. Diviš) – Jendrišek (68. Dedič)
Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainovič (89. Bagin), Oladoye (66. Emeka), Gajdoš (83. Dos Santos) – Azango (66. Kmeť), Hollý, Soares (83. Šebeň)

23. kolo II. ligy:
MŠK Považská Bystrica – MŠK Púchov 3:1 (1:1)
Góly: 31. Gerebenic, 68. Boris, 90. Zuziak – 20. Mráz. Rozhodovali: Choreň – Mihalík, Špivák, ŽK: Nagy, Kucharčík, Vaculík, Čiernik – Holáň, Moško, Letenay, 1250 divákov.

1. FC Tatran Prešov – FK Dubnica nad Váhom 3:1 (2:0)
Góly: 9. a 45. Dolný (z 11 m), 49. L. Šimko – 81. Isaac. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Zemko, ŽK: Sokol – Šumilov, 640 divákov.

FK Humenné – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:2 (2:0)
Góly: 21. Maťaš, 24. Komjatý, 61. Kranthove – 90.+ a 90.+ Mendes. Rozhodovali: Libiak – Železňák, Tůma, ŽK: Streňo, Komjatý, Harvila, Diamé, Kranthove, Wróblewski – Szolgai, Csóka, 610 divákov.

KFC Komárno – MŠK Žilina „B“ 1:0 (1:0)
Gól: 45. Ganbold. Rozhodovali: Kolofik – Lalo, Tokoš, ŽK: Štepanovský, Tóth, Mészáros, 90.+ Pastorek (všetci Komárno), 390 divákov.

FC Košice – FC Petržalka 5:0 (2:0)
Góly: 59. a 74. Sagna, 18. Jakúbek, 39. Lačný, 82. Šindelář. Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Košecký, ŽK: Lačný, Jakubko – Kuník, Kozák, 1252 divákov.

Viac na túto tému: #MFK Ružomberok #Fortuna liga #Zemplín Michalovce #skupina o udržanie