Ofenzívna prestrelka plná obratov. V Žiline padlo až desať gólov

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v piatkovom zápase 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad MFK Dukla Banská Bystrica 6:4.

17.03.2023 20:38
F Banská Bystrica Foto: ,
Adrián Kaprálik (Žilina) a Timotej Záhumenský (Banská Bystrica) bojujú o loptu v zápase 2. kola skupiny o titul vo Fortuna lige medzi MŠK Žilina a MFK Dukla Banská Bystrica.

Domáci si pripísali štvrtý triumf v sérii.

Žilinčania po prvom polčase prehrávali 1:2, no v divokom druhom polčase dokázali otočiť skóre. Zaujali najmä výkony dvojgólových strelcov Adriána Kaprálika v domácom drese a Andriju Baliča v drese Banskej Bystrice.

Žilinčania sa tak v tabuľke posunuli na štvrté miesto, Banská Bystrica zostáva naďalej šiesta.

Fortuna liga – 2. kolo nadstavbovej časti – skupina o titul

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 6:4 (1:2)
Góly: 7. a 78. Kaprálik, 58. Javorček, 61. Jambor, 74. Bari, 90.+4 Galčík – 73. a 83. Balič, 18. Gorosito, 23. A. Slávik. Rozhodovali: Kružliak – Ferenc, Vitko, ŽK: Kaprálik – Záhumenský, Richtárech, Pišoja, Uhrinčať, Gorosito, 1265 divákov.
Žilina: Belko (40. M. Slávik) – Leitner, Minárik, Nemčík – Kopásek (46. Javorček), Gidi (86. A. Kopas), Iľko (46. M. Sauer), Bari – Kaprálik, Jambor, Ďuriš (68. Galčík)
Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Záhumenský – Pišoja, A. Slávik, Balič, Ľupták, Richtárech – Rymarenko, Franko (88. D. Jackuliak)

Pohronie zdolalo Petržalku

Futbalisti FK Pohronie zvíťazili v piatkovom zápase 21. kola II. ligy nad FC Petržalka jednoznačne 4:0.

Domáci sa po troch stretnutiach bez víťazstva dočkali trojbodového zisku a posunuli sa na priebežné 8. miesto. Petržalka v jarnej časti ešte stále nevyhrala, v tabuľke jej patrí 12. priečka.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Petržalka 4:0 (1:0)
Góly: 6. Chríbik (vlastný), 65. Urgela, 69. Čunta, 89. Grendel. Rozhodovali: Greško – Hrmo, Tokoš, ŽK: Sanusi, Laktionov, Grendel – Konan, Gašparovič, Kuník, ČK: 42. Konan (Petržalka) po druhej ŽK, 300 divákov

Myjava – Púchov 0:1