Trhák Dunajskej Stredy, hetrik Krstoviča. Slovan hanebne prehral so Žilinou

Futbalisti bratislavského Slovana prehrali v 1. kole nadstavbovej časti v skupine o titul s MŠK Žilina 0:1. O jediný gól sa postaral Dominik Javorček. Zaváhanie belasých využila Dunajská Streda. V dramatickom stretnutí zvíťazila v Banskej Bystrici 3:2 po hetriku Nikolu Krstoviča.

12.03.2023 16:50 , aktualizované: 19:42
SR D. Streda šport futbal EKL 2. kolo odveta... Foto: ,
Hrdinom Dunajskej Stredy bol trojgólový Nikola Krstovič.
debata (5)

Slovan tak v tabuľke zaostáva za vedúcou Dunajskou Stredou už o štyri body. Dunajská Streda sa tak dostala už po 1. kole nadstavbovej časti do trháku a priblížila sa k zisku premiérového titulu v najvyššej futbalovej súťaži.

Nečakaná strata dôležitých bodov prišla pre Slovan len štyri dni pred osemfinálovou odvetou Európskej konferenčnej ligy proti FC Bazilej. Aj preto domáci tréner Vladimír Weiss šetril dôležitých hráčov.

Po nevydarenom prvom polčase poslal po prestávke do zápasu trio Aleksandar Čavrič, Juraj Kucka a Giorgi čakvetadze. Ale ani tieto zmeny belasým k bodom nepomohli.

1. kolo nadstavbovej časti – skupina o titul:
MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Banská Bystrica 2:3 (0:3)
Góly: 60. Polievka, 84. Franko – 4., 31. a 35. Krstovič. Rozhodcovia: Dohál – Štrbo, Vorel. ŽK: Ľupták, Franko – Andzouana, Risvanis, Pinto. 2538 divákov.
Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Uhrinčať, Willwéber (46. Káčerík), Záhumenský – Richtárech (82. Demian), B. Ľupták – Hanes (82. Franko), Rymarenko, Slávik – Polievka
Dunajská Streda: S. Petráš – Pinto, Risvanis, Brunetti (27. Kružliak), Andzouana – Káčer, Dimun – Blackman (70. Szánthó), Nebyla (89. Ramadan), Gavrić (89. Mendez) – Krstovič (70. Niarchos)

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól: 36. Javorček. Rozhodovali: Kráľovič – Jekkel, Hrmo. ŽK: Sauer
Slovan: Trnovský – Zmrhal, Maudo, Križan (77. Holman), Medveděv (46. Čakvetadze) – Kankava, Barseghjan – Lichý (46. Kucka), Pauschek, Green (68. Zuberu) – Abubakari (46. Čavrič)
Žilina: Belko – Nemčík, Stojčevski, Leitner – Bari (86. Owusu), Gidi (90.+1. Minárik), Sauer (62. Jambor), Javorček (62. Kopásek) – Galčík (62. Iľko), Ďuriš, Kaprálik