Kanonáda v podaní Spartaka Trnava. Súperovi nastrieľal poltucet

Spartak Trnava deklasoval v prvom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy Podbrezovú 6:1. V tabuľke je tretí o štyri body za Slovanom a o päť za Dunajskou Stredou, obaja jeho súperi v boji o titul majú zápas k dobru.

11.03.2023 17:26
B Spartak Trnava Foto: ,
Radosť futbalistov Spartaka Trnava po jednom zo šiestich gólov v zápase proti Podbrezovej.

Andeli sa od úvodu zahryzli do súpera a v 13. minúte sa ujali vedenia, keď sa Oforiho zblokovaná strela odrazila pred Taiwa, ktorý pohotovo skóroval. V 19. minúte vyšla Trnavčanom kombinačná akcia, po ktorej ešte Ludha vyrazil strelu Štefánika i Mikoviča, na opakovaný pokus Štefánika však už nemal nárok.

Silnú trnavskú polhodinu uzavrel po Štefánikovej spätnej prihrávke nádherným gólom z necelých dvadsať metrov Procházka.

Milan Škriniar Čítajte viac Hráčske zemetrasenie v Paríži. Kto majú byť noví spoluhráči Škriniara?

Po zmene strán sa Podbrezová nakrátko vrátila do hry gólovou hlavičkou Kabonga, Trnavu však herne upokojil po rýchlej kontre v 67. minúte Taiwo.

Definitívne o troch bodoch rozhodol po Štefánikovej prihrávke v 75. minúte umiestneným zakončením Procházka. V závere po priamom kope Bukatu vyrazil Ludha loptu iba pred Paura a ten bez prípravy pridal šiesty gól Trnavy.

Fortuna liga – nadstavba – skupina o titul – 1. kolo:
FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 6:1 (3:0)
Góly: 13. a 67. Taiwo, 30. a 74. Procházka, 19. Štefánik, 84. Paur – 51. Kabongo, ŽK: Paur – Bakaľa, Ďatko, Kabongo. Rozhodovali: Očenáš – Ferenc, Štofik, 1637 divákov
Trnava: Vantruba – Twardzik (75. Čurma), Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Ofori (79. Bukata), Procházka, Štefánik (75. Paur), Daniel (69. Azevedo) – Taiwo (75. Ristovski).
Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec (78. Mielke), Šikula (46. Kukoľ) – Ďatko, Bariš, Bakaľa, Blahút (46. Kabongo) – Sangare, Š. Faško (46. Talakov), Pavúk (46. Kuzma).

FL – skupina o udržanie sa, 1. kolo:
FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:5 (0:3)
Góly: 55. Almeida, 89. Brenkus (z 11 m) – 11. Jánošík, 24. Kanu, 33. Peňa, 78. Adekunle, 90. Žofčák. Rozhodovali: Gemzický – Pozor, Čajka, ŽK: Bednár, Suľa – Kanu, Kotula, Marjanovič, Žofčák, 555 divákov
Zlaté Moravce: Lukáč – Suľa (72. Čerepkai), Pintér, Šuvalija (31. Toml), Čonka – Sloboda (31. Duga), Bednár – Almeida, Ďubek (32. Brenkus), Mondek – Ikugar (31. Pinte).
Michalovce: Száraz – Kotula, Marjanovič, Volanakis, Magda – Jánošík (70. Adekunle), Njie, Qose (56. Vaško) – Marcin (83. Petrík), Kanu (70. Žofčák), Peña (83. Begala).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica 0:3 (0:2)
Góly: 5. Yao, 39. Hollý, 62. Haša. Rozhodovali: Smolák – Weiss, Straka, ŽK: Bedecs – Morong, Hollý, 141 divákov.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Diviš, Bedecs, Spyčka (46. Pavišič), Nečas (76. Jendrišek) – Gerát, Bartoš (61. Steinhübel), Václavik – Laura (61. Župa), Dedič (61. Voško), Gaži
MFK Skalica: Junas – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Nagy, Hollý (79. Podhorin) – Morong (84. Václav), Fábry (67. Vlasko), Yao (67. Švec) – Medved (46. Haša)

Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Podbrezová #Fortuna liga